REKLAMAHEINZ-GLAS - baner główny - marzec, kwiecień 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

19 lipca 2018, 11:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wśród osób, dla których skład produktów jest istotny dominują kobiety (60 proc. vs 40 proc. mężczyzn) oraz osoby starsze, po 55 roku życia

Wśród osób, dla których skład produktów jest istotny dominują kobiety (60 proc. vs 40 proc. mężczyzn) oraz osoby starsze, po 55 roku życia (fot. freeimages.com)

Jednym z widocznych przejawów trendów związanych ze zdrowym życiem jest czytanie etykiet produktów, które kupujemy. Na skład nabywanych rzeczy zwraca uwagę co czwarty internauta. Co ciekawe, grupę tę wyróżniają przede wszystkim osoby starsze, po 55 roku życia.

REKLAMAKongresFMCG_belka

Większość polskich internautów zwraca uwagę na składy produktów, które kupują. Zgodnie z deklaracjami, robi to 6 na 10 badanych (58 proc.). 1/4 badanych robi to bardzo zdecydowanie (24 proc.). Składem nie przejmuje się natomiast zaledwie 15 proc. badanych. Prawie 1/3 osób (28 proc.) nie zajęła w tym temacie wyraźnego stanowiska.

Etykiety na kosmetykach to ważna informacja

Etykiety zawierają informację m.in. o składnikach, które najbardziej uczulają i podrażnią. Są to środki zapachowe, barwniki, konserwanty oraz substancje pieniące (SLS-y). Przyszłością branży kosmetycznej jest prosta komunikacja.

Nie ma związku między zarobkami a czytaniem składu produktów

Wśród osób, dla których skład produktów jest istotny dominują kobiety (60 proc. vs 40 proc. mężczyzn) oraz osoby starsze, po 55 roku życia. Jest to również ważniejsze dla mieszkańców miast niż wsi oraz dla osób posiadających dzieci. Nie ma natomiast wyraźniej zależności pomiędzy dochodami, a zwracaniem uwagi na składy produktów. Wyróżniającą się grupą pod tym względem są internauci, którzy zarabiają 3-4 tysiące netto.

Dane przestawione w raporcie opierają się na badaniu CAWI przeprowadzonym na reprezentatywnej grupie 1011 dorosłych internautów polskich w marcu 2018 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony