REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

18 lipca 2018, 12:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Krajowa Izba Kosmetologów widzi potrzebę uregulowania rynku usług kosmetycznych

Krajowa Izba Kosmetologów widzi potrzebę uregulowania rynku usług kosmetycznych (fot. fotolia.com)

Krajowa Izba Kosmetologów zwraca uwagę na brak regulacji potrzebnych dla prawidłowego rozwoju branży i apeluje o wprowadzenie ustawowych norm dla zawodu kosmetologa. Potrzebne jest prawne rozgraniczenie zawodu kosmetologa i kosmetyczki.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach

Właścicielka gabinetu kosmetologii i medycyny estetycznej Justyna Gorlicka-Kruk, gość programu #RZECZoBIZNESIE przypomniała, że od 20 lat uniwersytety medyczne kształcą kosmetologów, ale nie ma ustawy o zawodzie, która by regulowała ich kompetencje.

„W jakim zakresie się poruszamy, gdzie jest odpowiedzialność kosmetologa, kosmetyczki, a gdzie zaczyna się praca lekarza. To jest niezbędne do tego, żeby klient czuł się bezpiecznie w gabinecie – zaznaczyła.

Dodała też, że chirurgią plastyczną mogą zajmować się tylko lekarze. „Ale nie mamy w Polsce specjalizacji jak medycyna estetyczna. W świetle aktualnego prawa każdy może się zająć medycyną estetyczną. Jako izba kosmetologów, którą powołujemy, widzimy bezpośrednią potrzebę uregulowania rynku, żeby taki proceder nie miał miejsca. Żeby osoba nie posiadająca elementarnej wiedzy na temat anatomii, fizjologii, toksykologii czy farmakologii, nie zajmowała się takimi zabiegami, bo to grozi powikłaniami” – tłumaczyła gość programu.

Gorlicka-Kruk zaznaczyła także, że w prawie obecnie jest jeden numer PKD, który dotyczy lekarzy, kosmetologów i fryzjerów. Są to usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Dlatego jednym z postulatów Krajowej Izby Kosmetologów jest pojawienie się nowego PKD, stricte dla usług kosmetologicznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony