REKLAMAPPH - baner główny - lipiec 2019 r.

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

14 września 2018, 13:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sprawa ma szeroki rezonans, ponieważ pozostali inspektorzy wojewódzcy udostępnili informację instytucji, która o nią wnioskowała

Sprawa ma szeroki rezonans, ponieważ pozostali inspektorzy wojewódzcy udostępnili informację instytucji, która o nią wnioskowała (fot. Pixabay/CC0)

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim, który zobowiązał Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego do udostępnienia informacji publicznej.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (lipiec 2019)

Sprawa dotyczyła uzyskania informacji dotyczącej ilości wniosków o wydanie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonych do tego organu od dnia 26 czerwca 2017 roku.

Wnioski o tej samej treści zostały złożone do pozostałych inspektorów wojewódzkich na terenie kraju. Jednak jeden z organów odmówił udostępnienia wnioskowanej informacji wskazując, że żądana informacja „nie stanowi informacji publicznej z uwagi na jej zakres, jak i brak podstaw do jej udzielenia w przepisach prawa” – napisano w uzasadnieniu.

Sprawa ma szeroki rezonans, ponieważ pozostali inspektorzy wojewódzcy udostępnili informację instytucji, która o nią wnioskowała.

„Nie sposób zrozumieć intencji organu, który powołując się w specyficzny sposób na poglądy doktryny lub wyimki z orzecznictwa (często dotyczącego zupełnie innych stanów faktycznych) prezentuje stanowisko zupełnie odmienne od praktykowanego i utrwalonego. Od początku funkcjonowania ustawy nie było bowiem wątpliwości, że żądane w podobnych sprawach informacje kierowane do organów w związku z ich publicznymi kompetencjami i w zakresie ich właściwości, co do ilości spraw czy wniosków, stanowią informacje publiczne. Trudno zresztą sobie wyobrazić mniej ewidentny przykład informacji publicznej i to w prostej jej postaci” – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Sąd stwierdził też, że w tej sprawie doszło do bezczynności w załatwieniu wniosku, bo nie udzielono informacji, do podania której organ był zobowiązany i stan ten nie ustał do dnia wydania ogłoszenia wyroku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony