REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Skóra różnych grup etnicznych różni się potrzebami i procesem starzenia

Skóra różnych grup etnicznych różni się potrzebami i procesem starzenia (fot. Adobe)

Zdaniem naukowców zmniejsza się znaczenie skóry kaukaskiej w badaniach naukowych dotyczących skóry i włosów, mimo że jest ona nadal tematem wielu z nich. Wpływają na to zmiany w globalnej populacji, które dotyczą nawet najbardziej rozwiniętych krajów.

Pod auspicjami Francuskiego Towarzystwa Kosmetycznego (SFC), odbyła się w grudniu w Paryżu edycja Dni Jeana Paula Marty'ego, która zakwestionowała naukowe aspekty polityki włączania podjętej przez przemysł kosmetyczny. To wydarzenie dotyczące tematu skóry zgromadziło około 170 uczestników, aby omówić naukowe konsekwencje różnorodności skóry, włosów i paznokci.

Typy skóry muszą być uaktualnione

Jak zauważył Paul Matts, pracownik naukowy Procter & Gamble, w 2050 roku skóra kaukaska będzie stanowić tylko 15 proc. wszystkich kategorii skóry, a większość populacji mieszkańców Ziemi będzie żyła w Azji i Afryce. Stąd niezbędne jest, aby nie stawiać skóry rasy białej jako centralnej w badaniach naukowych.

Taka zmiana jest tym bardziej konieczna, że ​​główne cechy skóry różnią się w zależności od grup etnicznych. Na przykład badanie przeprowadzone przez Procter & Gamble na 250 osobach z pięciu różnych grup etnicznych wykazało, że Indianie i Latynosi mieli więcej zmarszczek niż inne grupy, ale zmarszczki rasy białej były głębsze i przez to bardziej widoczne.

Kilka firm wzięło już pod uwagę ewolucję grup etnicznych i dostosowało do niej swoje modele. Międzynarodowe Centrum Rozwoju Farmaceutycznego (CIDP) z siedzibą na Mauritiusie opracowało system pomiaru do oceny wpływu zanieczyszczeń na różne typy skóry.

 - Pomiary wykazały, że zanieczyszczenia mają większy wpływ na skórę rasy białej niż na skórę afrykańską - wyjaśnia Véronique Newton, kierownik ds. Badań i Rozwoju w laboratorium CIDP.

BASF opracował model odtwarzający cykl komórkowy komórek łojowych i przeprowadził badanie, które wykazało znaczące różnice między osobnikami zamieszkującymi kraje azjatyckie a populacjami afroamerykańskimi.
Inne tematy dotyczące paznokci, włosów i rzęs zostały rozwiązane za pomocą tego samego wieloetnicznego podejścia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony