REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Do 15 marca br. przedsiębiorcy, którzy musieli pobierać opłaty za torebki foliowe o grubości do 50 mikronów, powinni rozliczyć się z państwem. Tymczasem do tej pory nie wiadomo, na jakie konto powinni wpłacać pieniądze - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Ustawa z października 2017 roku zobowiązała przedsiębiorców do pobierania opłat, które powinny wpływać "do budżetu państwa". Problem w tym, że nikt nie wie, na jakie dokładnie konto powinno się wpłacać pieniądze za torebki foliowe.

Już niebawem ma się to zmienić. 11 lutego w życie wejdą przepisy, zgodnie z którymi przedsiębiorcy wszystkie opłaty wpłacą na konta marszałków województw. Łączne wpływy mają wynieść nawet 1,1 mld złotych.

Zgodnie z przepisami, opłaty za dany rok należy przekazać do 15 marca roku następnego. Dlatego mimo że przepisy obowiązują od 1 stycznia 2018 roku, problem pojawił się dopiero teraz.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony