REKLAMATestowane przez WK

KONKURSY

 

15 lipca 2022, 12:47wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rossmann ufundował nagrodę dla laureatów konkursu im. Profesora Włodzimierza Krysickiego.

Rossmann ufundował nagrodę dla laureatów konkursu im. Profesora Włodzimierza Krysickiego. (fot. Shutterstock)

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej otwiera I edycję Konkursu im. Profesora Włodzimierza Krysickiego o nagrodę Dyrektora Instytutu Matematyki PŁ na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z matematyki stosowanej. Rossmann w ramach wsparcia najlepszych studentów ufunduje nagrody, których pula to 6 tysięcy zł.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Prace na I Konkurs można składać do 31 stycznia 2023 roku. W Konkursie mogą wziąć udział absolwenci kierunków prowadzonych w PŁ, na których dyscypliną wiodącą jest matematyka. Warunki udziału w Konkursie określa regulamin Konkursu.

Pula nagród wynosi 6000 zł, a ich sponsorem jest Rossmann.

Sieć drogerii Rossmann prowadzi wiele akcji prospołecznych za, które już nie raz została doceniona. W 2021 roku została uznana za najbardziej prospołeczną sieć drogeryjna w Polsce. Została laureatem II edycji programu branżowego „Blix Awards – Wybór Konsumentów”.

Jak jeszcze pomaga Rossmann?

Rossmann prowadzi wiele działań prospołecznych. We wspólnym programie z Kulczyk Foundation dostarczył prawie 1,5 miliona podpasek do szkół w całej Polsce. Co roku razem z fundacją TVN Nie Jesteś Sam organizuje akcję, w której cały dochód ze sprzedaży pluszowych misiów w specjalnie zaprojektowanych strojach jest przekazany na cele charytatywne. Od kilku lat przekazuje też wsparcie rzeczowe i finansowe na rzecz wybranych przez swoich klientów organizacji pomocowych w programie „Pomagamy jak umiemy”.

Przeczytaj również: Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run ze wsparciem dla sześciu fundacji

Sieć nie pozostała też obojętna wobec kryzysu uchodźczego wynikającego z wojny w Ukrainie. Wspólnie z PCK przygotowała dom dla kobiet z dziećmi, które nie mają w Polsce nikogo bliskiego i chciałby w Łodzi zostać na stałe. Docelowo z pomocy będzie mogło skorzystać 120 osób.

O sieci Rossmann

Rossmann to największa sieć drogeryjna w Polsce. Obecnie ma 1578 placówek zlokalizowanych w całej Polsce (najnowsza została otwarta w marcu 2022 przy stacji metra Rondo ONZ w Warszawie), w których oferuje przeszło 22 tysiące produktów kosmetycznych i higienicznych, chemię gospodarczą, akcesoria dla domu, produkty spożywcze oraz karmę dla zwierząt. Spośród tego asortymentu wiele artykułów jest sprzedawana pod markami własnymi lub wprowadzonymi na wyłączność.

Pierwszą drogerię Rossmann otworzył w Polsce w maju 1993 roku w Łodzi (i tam do tej pory mieści się siedziba firmy). W przyszłym roku będzie więc obchodził 30-lecie swojej działalności w Polsce. Sieć nieustannie otwiera kolejne sklepy stacjonarne, w których – od otwarcia modelowej drogerii w Manufakturze w czerwcu 2020 roku – stawia na ekologiczne marki i rozwiązania.

Przeczytaj również: Rossmann planuje w tym roku otwarcie 90 drogerii i rozbudowę magazynów regionalnych

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony