REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

14 maja 2018, 19:26wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Rossmann w maju obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. W tym czasie firma wydała na inwestycje w Polsce 1,725 mld zł, otworzyła 1246 sklepów i trzy nowoczesne magazyny. 

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019
Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska

Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska (Rossmann Polska)

Jak podkreślają przedstawiciele sieci Rossmann, firma zaczynała od jednego, skromnego sklepu na zaniedbanej wówczas ulicy Piotrkowskiej w Łodzi i blaszaka, w którym urzędowało kierownictwo firmy. Dziś sieć jest liderem w branży sklepów drogeryjnych w całym kraju i zatrudnia 18,7 tys.  pracowników. Prowadzony przez operatora program lojalnościowy Klub Rossmann liczy już 5,5 mln członków.

Obroty sieci drogeryjnej przekroczyły w 2017 r. roku 9 mld zł. Jednocześnie od wielu  lat Rossmann jest w gronie największych pośród firm z zagranicznym kapitałem płatników podatku CIT. Firma wpłaciła w ubiegłym roku do budżetu państwa podatek CIT o wartości 194,5 mln zł.

– Przez te 25 lat poznaliśmy potrzeby Polaków: Rossmann ma ofertę dla każdego klienta, u nas każdy czuje się jak u siebie. Stworzyliśmy możliwości kariery tysiącom młodych, zdolnych ludzi, także z mniejszych miejscowości. Razem z nami budowały swoją potęgę polskie firmy kosmetyczne, które dziś eksportują produkty także poza Europę.

– Nadal wysoko stawiamy sobie poprzeczkę. Najważniejsze są dla nas: jakość obsługi i samego asortymentu, nowoczesne, przyjazne dla klientów rozwiązania, satysfakcja pracowników, partnerskie traktowanie klientów biznesowych oraz wywiązywanie się z naszych zobowiązań względem państwa i lokalnych społeczności – wyjaśnia Agata Nowakowska.

Jak podkreśla przedstawicielka sieci Rossmann z okazji jej 25-lecia firma obdaruje produktami o wartości 5 mln zł 222 lokalnych organizacji wybranych wspólnie przez pracowników i klientów Rossmanna. Instytucje te same wskażą czego najbardziej potrzebują w swoich działaniach na rzecz: dzieci, chorych, seniorów, a także bezdomnych zwierząt. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony