REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

WYDARZENIA I PREMIERY

 

8 marca 2018, 16:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
O problemach związanych z AZS opowiadały dr n. med. Joanna Czuwara, dermatolog, Magdalena Chorzewska, psycholog oraz Magdalena Kozłowska i Małgorzata Krasowska z firmy Bayer

O problemach związanych z AZS opowiadały dr n. med. Joanna Czuwara, dermatolog, Magdalena Chorzewska, psycholog oraz Magdalena Kozłowska i Małgorzata Krasowska z firmy Bayer (fot.Wiadomości Kosmetyczne/K.Bochner)

Atopowe zapalenie skóry (AZS) może być uznawane za kolejną chorobę cywilizacyjną obok otyłości czy cukrzycy. Na całym świecie na tę chorobę dermatologiczną choruje od 10 do 20 proc. populacji, zamieszkującej kraje wysokorozwinięte. Może ona dotyczyć nawet około miliona dorosłych Polaków.

REKLAMAKongresFMCG_belka

Skóra atopowa, wrażliwa i swędząca wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy o niej pamiętać, nie tylko w czasie leczenia farmakologicznego czy pierwszego „zaswędzenia”, ale także w stanach reemisji.  Musi być nawilżana preparatami przeznaczonymi dla pacjentów z AZS i egzemą, które natłuszczają skórę, ale także wspierają odbudowę bariery naskórkowej – osoby zmagające się z AZS mają wrodzone uszkodzenia bariery ochronnej skórnej, która przez to nie stanowi przeszkody dla drobnoustrojów, alergenów czy innych czynników zaostrzających objawy choroby.

8 marca br., na konferencji prasowej, firma Bayer zaprezentowała dziennikarzom dwa produkty ze swojego portfolio przeznczone dla osób z atopowym zapaleniem skóry i egzemą – Bepanthen Sensiderm Krem, wyrób medyczny, który łagodzi świąd skóry, nie zawiera sterydów i może być stosowany również na twarz oraz nowość – Bepanthen Sensiderm Daily Care, kosmetyk – specjalistyczny prebiotykowy krem do codziennej pielęgnacji, który wydłuża okres bez zmian chorobowych przy egzemie i atopii przynajmniej o 3 miesiące. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry, nie tylko atopowej, ale również suchej i wrażliwej. Produkt będzie dostępny w pierwszej kolejności w aptekach, ale firma planuje również jego wprowadzenie do drogerii.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony