REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Laureaci konkursu Firma Rodzinna Roku 2018. Wśród odbierających nagrodę Karol Szmich, prezes firmy Delia Cosmetics

Laureaci konkursu Firma Rodzinna Roku 2018. Wśród odbierających nagrodę Karol Szmich, prezes firmy Delia Cosmetics (fot. materiały prasowe/IBR)

Firma kosmetyczna Delia Cosmetics znalazła się wśród wyróżnionych w konkursie Firma Rodzinna Roku – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej. Nagrodę główną zdobyła firma TDJ.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

W konkursie Firma Rodzinna Roku – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej Instytut Biznesu Rodzinnego wyłania i promuje firmy, które znakomicie potrafią osiągnąć balans pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością. „Są to w większości firmy rodzinne, których działania społeczne są głęboko zakorzenione, a firmy nie zawsze chcą się nimi chwalić, uważając, że to coś naturalnego, to ich DNA. Częstokroć robią dla lokalnych społeczności więcej od   korporacji, które CSR wykorzystują do ocieplenia swojego wizerunku. Sekret odpowiedzialnych społecznie firm rodzinnych przejawia się przede wszystkim w zarządzaniu przez wartości, które przez lata i kolejne pokolenia właścicieli są krzewione i pielęgnowane w rodzinie biznesowej” – czytamy w komunikacie.

Firmy rodzinne swoją społeczną odpowiedzialność mają w swoim DNA, korzeniach i wartościach. To właśnie biznesy rodzinne często wspierają lokalne inicjatywy. I to bez wielkich akcji public relations czy kampanii marketingowych. Mamy nadzieję, że te piękne działania, szczególnie średnich i małych firm, nie zostaną ograniczone przez planowane zmiany związane z wprowadzeniem daniny solidarnościowej – mówi dr Adrianna Lewandowska, prezes zarządu Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Wspomniana troska o najbliższe otoczenie firmy częstokroć wpływa na budowę zaufania społecznego do rodzinnej firmy, tak w oczach pracowników, ich rodzin, jak i pozostałych członków lokalnych społeczności. Ma to wpływ również na kontekst planowanych zmian sukcesyjnych.

Piotr Michalczyk, partner w PWC dodaje, że działalność społeczna firm rodzinnych buduje zaufanie do nich, nie tylko wśród lokalnych społeczności, ale także w oczach pracowników i samych członków rodziny, co ma znaczenie w kontekście planowanych sukcesji.   –  Właściciele rodzinnych biznesów zdają sobie sprawę, że chcąc przekazać firmę w ręce następnego pokolenia powinni wypracować i utrzymywać silną reputację wśród klientów, pracowników, partnerów, a także lokalnego środowiska. Często inicjatywy rodzą się jednak w sposób naturalny, jako że firmy te świetnie zdają sobie sprawę z potrzeb swojego otoczenia, utożsamiają się z jego problemami. Pozwala to efektywnie na nie odpowiedzieć. Dzięki temu sukces przedsiębiorstwa rodzinnego nierzadko przekłada się na sukces miejsca, w którym ono działa – komentuje Piotr Michalczyk.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony