StoryEditor
Producenci
06.02.2023 00:00

Kariera w beauty – oferty pracy 6.02.2023

Zapraszamy na nowy cykl w Wiadomościach Kosmetycznych – najciekawsze oferty pracy w sektorze kosmetycznym. Wiemy, że nasz przemysł napędza pracownik każdego szczebla i stanowiska; copywriter, magazynierka, dyrektorka ds. marketingu, pakowacz, technik logistyki czy graficzka. Zachęcamy zatem do przejrzenia naszej selekcji każdą osobę, która pragnie dołączyć w szeregi branży.

 

Błonie

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) – Pracownik Magazynowy

Gdynia

ALKEMIE GROUP BODNAR SP.J. - Graphic Designer

Grupa Marion — Manager ds. Eksportu

Józefów

Bell — Koordynator d.s. marketingu

Bell — Pracownik produkcji

Bell — Asystent d.s. Analiz w Dziale Marketingu

Kraków

Ed's Barber Shop – Barber

Łódź

Rossmann SDP – Analityk w Dziale Zarządzania Cenami i Projektami

Venita — Elektromechanik maszyn pakujących

Piaseczno

Sarantis Polska S.A. - Specjalista(-ka) ds. Shopper Marketingu

Poznań

Indigo Nails — Przedstawiciel Handlowy

CosmoGroup — Analityk ds. Rozwoju Marki

CosmoGroup — Planista Operacyjny

CosmoGroup — Pracownik Kompletacji Zamówień

CosmoGroup — Administrator Stanów Magazynowych

Pruszków

HEBE Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja - Specjalista ds. transportu

Radzymin

Bielenda — Konfekcjoner/Konfekcjonerka

Rzeszów

Unilever Polska – Area Sales Manager

Stara Iwiczna

Super-Pharm - Doradca Optyczny

Świdnica

Colgate-Palmolive Services Poland – Procurement Integration Analyst

Warszawa

Estée Lauder – IT Retail Support

JM INNOVATIVE COSMETICS SP. Z O.O. – Ekspert / Szkoleniowiec YONELLE

HEBE Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja - Menedżer ds.Analiz i Promocji

Oriflame Poland Sp. z o. o. - Senior Process Chemist – Colour Cosmetics / Starszy Technolog (kosmetyka kolorowa)

Verona Products Professional sp. z o.o. - Asystent / Asystentka Działu Digital and E-commerce

Avon Operations Polska Sp. z o.o. – Europe Marketing Services Procurement Lead

La MakeUp Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością  – Specjalista / Specjalistka ds. posprzedażowej obsługi klienta

INTER-VION S.A — Młodszy Specjalista ds. Marketingu Produktowego

Wrocław

Klinika Medycyny Estetycznej Envie Clinic - Kosmetolog

Różne lokalizacje

Booksy International Sp. z o.o. – Senior Android Developer (16 miast)

Bell — Merchandiser

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.04.2024 10:32
Kolejna marka łączy siły z Bridgerton: tym razem jest to Kiko Milano
Kiko Milano
Marka makijażowa Kiko Milano nawiązała współpracę z Shondaland i Bridgerton z Netflix, aby stworzyć limitowaną kolekcję kosmetyków do makijażu. Premiera kolekcji następuje przed długo oczekiwaną premierą trzeciego sezonu Bridgerton w serwisie Netflix.

Kolekcja Kiko x Bridgerton obejmuje osiem produktów. Motyw motyla serialu pojawia się na opakowaniu zewnętrznym, a symboliczne projekty graficzne przedstawiają zmianę, rozwój i oderwanie się od norm społecznych. W kolekcji znalazły się między innymi cienie do powiek w paletkach i w płynie, eyelinery, pomadki i błyszczyki.

Jesteśmy niezmiernie dumni ze stworzenia tej kolekcji premium, inspirowanej fascynującym serialem Bridgerton. To marzenie Kiko Milano, idealne dopasowanie, które dodaje kolejny ekscytujący rozdział do naszej historii. Od olśniewających kolorów, zmysłowych formuł i tekstur po urzekające opakowania – każdy element kolekcji Kiko x Bridgerton nawiązuje do popularnego serialu Netflix i wzmacnia tożsamość Kiko Milano w obszarach sztuki, piękna i radości.

powiedziała Simone Dominici, dyrektorka generalna Kiko Milano.

Serial "Bridgerton" to amerykańska produkcja telewizyjna z gatunku dramatu kostiumowego, której akcja rozgrywa się w okresie regencji w Anglii. Seria, stworzona przez Chrisa Van Dusena i wyprodukowana przez Shondę Rhimes, opiera się na popularnej serii powieści autorstwa Julii Quinn. Skupia się na tytułowej rodzinie Bridgertonów, przedstawiając ich życie, miłosne perypetie i skomplikowane stosunki społeczne w zamożnych kręgach londyńskiego społeczeństwa.

Czytaj także: Netflix i Bath & Body Works stworzyły linię kosmetyków inspirowaną serialem Bridgerton

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.04.2024 17:01
Telegraph: Upadek The Body Shop spowodowany został brakiem zabezpieczenia kredytu
Zła passa The Body Shop trwa.WestportWiki, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
The Body Shop znalazł się w administracji po tym, jak jego nowy właściciel nie zapewnił sobie nowego finansowania po wycofaniu linii kredytowej przez HSBC. Aurelius kupił brytyjską markę kosmetyków za 207 mln funtów w listopadzie 2023 r. od brazylijskiego giganta kosmetycznego Natura. Według dziennika Telegraph, HSBC wycofał swoją linię kredytową Aureliusa po sprzedaży The Body Shop, co spowodowało brak w portfelu grupy co najmniej 100 milionów funtów.

Luka finansowa spowodowała, że 48-letnia marka znalazła się w administracji w lutym, zaledwie trzy miesiące po zakupie. HSBC powiadomiła The Body Shop z co najmniej 18-miesięcznym wyprzedzeniem po wycofaniu się z umowy, a w tym czasie Aurelius nie zapewnił sobie nowego finansowania dla przedsiębiorstwa. Źródło podało jednak The Telegraph, że Aurelius nigdy nie został poinformowany o decyzji HSBC o zaprzestaniu udzielania kredytów, a skalę problemów finansowych The Body Shop odkrył dopiero po sfinalizowaniu przejęcia w styczniu 2024 r.

Z punktu widzenia prawa, administracja to procedura regulowana przez przepisy dotyczące niewypłacalności obowiązujące w różnych systemach prawa zwyczajowego, co ma swoje odpowiedniki w postępowaniu upadłościowym w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce. Jest to mechanizm umożliwiający ochronę podmiotów niewypłacalnych i zapewniający im możliwość kontynuowania działalności. Proces ten stanowi alternatywę dla likwidacji lub może być jej wstępem. Administracja jest inicjowana na mocy zarządzenia administracyjnego, a nadzór nad firmą pod zarządem komisarycznym sprawuje syndyk, pełniący rolę tymczasowego dyrektora naczelnego, odpowiedzialnego za dobra i zobowiązania firmy w imieniu wierzycieli.

Po zakończeniu sprzedaży spółka została poinformowana przez bankierów o zamiarze zaprzestania udzielania kredytów bankowych. Następnie Body Shop został odcięty od dziesiątek milionów funtów kredytu, co miało spowodować znaczny nieplanowany odpływ środków pieniężnych z firmy. Łącznie te zdarzenia dały podstawę do przewidywanego szczytowego zapotrzebowania firmy na finansowanie przekraczającego 100 milionów funtów, czyli znacznie większego niż zapotrzebowanie określone w procesie przejęcia. Upadek The Body Shop spowodował zamknięcie 197 sklepów w Wielkiej Brytanii, co spowodowało utratę około 489 stanowisk pracy.

Czytaj także: The Body Shop walczy o Indie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2024 11:42