StoryEditor
Eksport
27.01.2023 00:00

LVMH osiągnęło rekordowe przychody w 2022 roku

Grupa Louis Vuitton Moët Hennessy kontynuuje swoją ekspansję, wdrażając strategię biznesową która przynosi doskonałe rezultaty. / Wikimedia Commons
Pomimo sytuacji geopolitycznej i gospodarczej, grupa Louis Vuitton Moët Hennessy odnotowała wzrost przychodów dla wszystkich grup biznesowych i wzrost udziału w rynku na całym świecie. Zbliżamy się do 2023 roku z ufnością, ale pozostajemy czujni ze względu na obecną niepewność, powiedział prezes i dyrektor generalny LVMH, Bernard Arnault.

Grupa dóbr luksusowych LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) odnotowała w 2022 r. przychody w wysokości 79,2 mld euro (86,3 mld dolarów) i zysk z działalności powtarzalnej w wysokości 21,1 mld euro (23 mld dolarów), w obu przypadkach wzrost o 23 proc. Wszystkie grupy biznesowe osiągnęły w ciągu roku znaczny organiczny wzrost przychodów, ponadto Europa, Stany Zjednoczone i Japonia gwałtownie wzrosły jako rynki zbytu, korzystając z dużego popytu ze strony lokalnych klientów i ożywienia podróży międzynarodowych. Azja była stabilna w ciągu roku ze względu na rozwój sytuacji zdrowotnej w Chinach. Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH, powiedział: Nasze wyniki w 2022 roku ilustrują wyjątkową atrakcyjność naszych Maisons (domów mody) i ich zdolność do tworzenia pożądania w ciągu roku dotkniętego wyzwaniami gospodarczymi i geopolitycznymi.

Grupa biznesowa Perfumes & Cosmetics odnotowała wzrost przychodów o 17 proc. w 2022 r. Zysk z operacji powtarzalnych nieznacznie spadł w wyniku bardzo selektywnej polityki dystrybucji, która miała na celu wzmocnienie pozycji w świecie prestiżu. Niezwykłym powodzeniem cieszył się Christian Dior, wzmacniając swoją przewagę. Sauvage potwierdziło swoją pozycję wiodących światowych perfum (uzyskawszy między innymi nagrodę w rankingu Fragrantica), podczas gdy kultowe damskie zapachy Miss Dior i J’adore, wzbogacone o najnowszą kreację Parfum d’Eau, nadal się rozwijały zgodnie z planami. Marki Dior Addict w makijażu i Prestige w pielęgnacji skóry również przyczyniły się do szybkiego rozwoju Maison. Guerlain podtrzymał swój wzrost, napędzany w szczególności przez żywiołowy marketing produktów do pielęgnacji skóry Abeille Royale, kolekcję Aqua Allegoria i perfumy L’Art et la Matière. Parfums Givenchy utrzymało ciągłego sukces sprzedażowy swoich zapachów. Fenty Beauty podwoiło natomiast swoje przychody dzięki rozbudowie sieci dystrybucji i sukcesom swoich premier kosmetycznych.

Liczymy na atrakcyjność naszych Maisons i sprawność naszych zespołów, aby jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję lidera na światowym rynku dóbr luksusowych i wesprzeć prestiż Francji na całym świecie – powiedział Arnault.

Czytaj także: LVMH ogłasza nowych decydentów w Louis Vuitton i Christian Dior

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
13.05.2025 12:58
Chanel nawiązuje współpracę z indyjskim detalistą Nykaa
Nykaa sprzedaje produkty kosmetyczne za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej i ok. 100 sklepów stacjonarnychShutterstock

Chanel, globalny producent kosmetyków i perfum premium, nawiązał współpracę z indyjską firmą Nykaa, aby wzmocnić swoją markę na tamtejszym rynku.

Nykaa sprzedaje produkty kosmetyczne, prozdrowotne i fashion za pośrednictwem własnej strony internetowej, aplikacji mobilnej i ponad 100 sklepów stacjonarnych. Dzięki nawiązaniu tej współpracy perfumy i kosmetyki Chanel będą dostępne w wybranych sklepach Nykaa Luxe, aplikacji Nykaa i sklepie online. 

Do końca 2025 roku Chanel chce sukcesywnie rozszerzać swoją ekspansję w detalu do ponad dziesięciu sklepów Nykaa Luxe w całym kraju.

Opierając się na fundamencie, położonym przez naszą sieć butików z perfumami i kosmetykami, a także platformę e-commerce Chanel India, partnerstwo z Nykaa stanowi potężną synergię naszych wspólnych wartości. Ta współpraca inspiruje nas do rozwijania jeszcze szerszej oferty naszych perfum i kosmetyków w Indiach – ocenia Amit Goyal, dyrektor zarządzający Chanel India.

Jako Nykaa jesteśmy niezmiernie dumni z tego partnerstwa, dającego po raz pierwszy możliwość wprowadzenia oferty Chanel Fragrance & Beauty w Indiach w luksusowych sklepach kosmetycznych Nykaa, a także online. Wczesne rozpoznanie przez Chanel potencjału rynku w Indiach w dużym stopniu przyczyni się do tworzenia i rozwoju segmentu luksusowego w nadchodzących dekadach – komentuje Anchit Nayar, dyrektor wykonawczy i CEO w Nykaa Beauty.

Obecnie w Indiach Chanel posiada siedem butików, a ponadto trzy sklepy na lotniskach oraz dedykowany dedykowany portal e-commerce.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2025 16:38
Obowiązkowe oznakowanie środków czystości i chemii gospodarczej w Rosji od 1 maja
Rosyjski rynek kosmetyczny i nie tylko dokonuje rewolucji oznaczeń.RG72, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Od 1 maja 2025 roku w Rosji wchodzi w życie obowiązek oznakowania cyfrowego mydeł, detergentów, chemii gospodarczej oraz granulatów. Jak poinformowało Centrum Rozwoju Nowoczesnych Technologii (CRPT), operator krajowego systemu znakowania towarów „Czestny Znak”, nowe przepisy mają na celu zwiększenie przejrzystości rynku i ochronę konsumentów przed podróbkami.

W systemie „Chestny Znak” zarejestrowano już 3,9 tys. producentów oraz 2,6 tys. importerów środków czystości i chemii gospodarczej. Spośród nich 279 przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw skorzystało z programów wsparcia oferowanych przez CRPT. Program ten obejmuje m.in. refundację 50 proc. kosztów zakupu sprzętu niezbędnego do oznakowania produktów.

image

Rosja przeprowadzi eksperyment z etykietowaniem kosmetyków w systemie „Chestny Znak”

Wcześniej, zanim wprowadzono obowiązkowe przepisy, przeprowadzono dobrowolny program pilotażowy. Dla branży kosmetycznej i chemii gospodarczej rozpoczął się on 14 stycznia 2024 roku, natomiast dla rynku granulatów – 1 lipca 2024 roku. Celem tych testów było przygotowanie uczestników rynku do pełnego wdrożenia systemu bez zakłóceń w łańcuchach dostaw.

System „Chestny Znak” polega na nanoszeniu na produkt niewielkiego kodu QR typu DataMatrix, który zawiera unikalne dane o produkcie. Po zeskanowaniu kodu za pomocą aplikacji, konsument uzyskuje dostęp do informacji o producencie, dacie produkcji lub imporcie, składzie oraz terminie ważności danego towaru. Co istotne, możliwe jest także sprawdzenie legalności produktu. Według zastępcy dyrektora generalnego CRPT, Rewaza Jusupowa, wprowadzenie oznakowania nie wpłynie na ceny produktów.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. maj 2025 13:51