REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

8 sierpnia 2018, 17:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Najchętniej konsumenci stosują tzw. średni poziom ochrony i wybierają produkty z filtrami od SPF 10 do SPF 30

Najchętniej konsumenci stosują tzw. średni poziom ochrony i wybierają produkty z filtrami od SPF 10 do SPF 30 (fot. adobe stock)

Dla użytkowników kosmetyków  do opalania nadal najważniejsza jest cena – wynika z badania firmy Skilltelligence. To nią kierują się podejmując decyzję o zakupie. Wybierają też znane marki. Ziaja i Nivea to te ulubione. Sezonowe preparaty chroniące przed słońcem zdecydowanie najczęściej kupują w drogerii.  

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Cena, jest dla konsumentów najważniejszym kryterium przy wyborze kosmetyków do opalania. Wszyscy ankietowani przez Skillteligence wymienili ten czynnik jako pierwszy. Na dalszych miejscach znalazły się marka i konsystencja produktów.

Konsumenci stosują kosmetyki przeciwsłoneczne, ale mają niewielką wiedzę na temat tego, co znajduje się w ich składzie. Aż 41 proc. odpowiada, że rodzaj stosowanego w preparatach filtra nie ma dla nich znaczenia. 18 proc. wskazuje na filtry mineralne, a tylko 3 proc. na filtry chemiczne, co w dużej mierze wynika prawdopodobnie z tego, że przymiotnik „chemiczny” ma złe konotacje.

Najchętniej konsumenci stosują tzw. średni poziom ochrony i wybierają produkty z filtrami od SPF 10 do SPF 30 (58 proc.). Mniej osób wybiera silniejsze filtry, powyżej SPF 30, a  najmniej produkty poniżej SPF 10.

Nieco inaczej rozkładają się decyzje dotyczące produktów przeciwsłonecznych dla dzieci. Tutaj zdecydowanie dominują najmocniejsze preparaty – powyżej SPF 50. Wybiera je połowa respondentów, a 41 proc. deklaruje, że kupuje kosmetyki z filtrami powyżej SPF 30.

Kosmetyki do opalania znajdują się w ofercie wielu firm kosmetycznych. Konsumenci mają swoje ulubione marki, a dwie wymieniają najczęściej. Na równiej pozycji w badaniu znalazły się Nivea i Ziaja.

Badanie potwierdza, że mimo iż produkty ochrony przeciwsłonecznej mają charakter masowy i są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, najbardziej kojarzą się konsumentom z drogeriami. To właśnie do sklepów kosmetycznych chodzi po nie aż 70 proc. respondentów biorących udział w ankiecie Skilltelligence.

  

Badanie zostało przeprowadzone online przez firmę Skilltelligence na grupie 240 respondentów w wieku od 16 do 69 lat.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony