REKLAMAPerły WK 2020 - Baner Główny (05-29.02.2020)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

4 lipca 2019, 08:40(fot: facebook.com/HelenaRubinstein)

Helena Rubinstein to jedna z luksusowych i najdroższych marek kosmetyków. Jej właściciel, koncern L’Oreal wycofał ją ze sprzedaży.

REKLAMA

Helena Rubinstein, założycielka marki, urodziła się na krakowskim Kazimierzu i w czasach świetności swojej firmy była jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Dziś markę HR pod swoimi skrzydłami ma koncern L’Oreal. Jak donosi „Puls Biznesu”, właśnie została ona wycofana ze sklepowych półek.

Koncern zdradza jedynie, że „trwają ustalenia dotyczące zredefiniowania strategii dystrybucji marki”. W Polsce według szacunków KPMG rynek luksusowych kosmetyków wart jest 680 mln zł (dane za 2018 rok). Aż 60 proc. tej kwoty wydajemy na perfumy. Roczne przychody L’Oreal Polska wyniosły w ubiegłym roku 1,32 mld zł – o 8,29 proc. więcej niż w 2017 roku. Koncern zapowiada też wprowadzenie nowych marek i produktów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony