REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny
Douglas w Świnoujściu

Douglas w Świnoujściu (fot. materiały prasowe/Douglas)

Sieć perfumerii Douglas szuka nowej tożsamości i wprowadza pewne elementy typowe dla aptek – pisze niemiecki Lebensmittel Praxis. Od sierpnia prowadzone będą testy nowego konceptu, w którym dużą rolę będą odgrywać kosmetyki apteczne. Firma poszukuje farmaceutów, którzy będą sprzedawać te produkty i doradzać klientom.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Pierwszy sklep w nowym koncepcie ruszy latem w Hamburgu.

Jak donosi Lebensmittel Praxis, już kilka miesięcy temu Douglas zwrócił się do wiodących dostawców kosmetyków ekskluzywnych dla aptek i naciskał na współpracę. Firmy zostały poproszone o dostarczenie towarów. Z największymi producentami ma się spotkać osobiście dyrektor generalny Douglasa w Niemczech Tina Müller.

Douglas poszukuje dla siebie nowej formuły, która pozwoli mu przestać być stroną wojny handlowej, w której biorą udział duże sieci drogeryjne i firmy wyspecjalizowane w sprzedaży kosmetyków przez internet. Tina Müller forsuje swój pomysł na rozwój sieci: wyjście z masowego rynku i odejście od permanentnych promocji, które są dla niego typowe. Sieć ma się jeszcze bardziej kojarzyć z ekskluzywnością, poprzez oferowane kosmetyków premium i kosmetyków aptecznych oraz budowanie świadomości konsumentów w zakresie produktów prozdrowotnych.

Swoją szansę Douglas dostrzega m.in. w tym, że największa sieć drogeryjna w Niemczech dm usunęła ze swej oferty wczesną wiosną 2016 roku takie marki apteczne, jak Eucerin, Vichy, Avène, Eubos, Medipharma czy Bepanthol, tłumacząc się problemami z dostawcami oraz tym, że wiodącymi kanałami dystrybucji tego typu wyrobów pozostają apteki i szara strefa. Douglas od 2016 roku oferuje kosmetyki apteczne w swoim e-sklepie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony