REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

31 lipca 2017, 12:53Kasy z elektroniczną kopią paragonów (zamiast e-kas) będzie można stosować nawet do 2032 r.

Kasy z elektroniczną kopią paragonów (zamiast e-kas) będzie można stosować nawet do 2032 r. (fot. fotolia.com)

Ministerstwo Rozwoju nie zamierza narzucać podatnikom zakupu 2 milionów kas fiskalnych, komunikujących się z centralnym repozytorium paragonów fiskalnych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

Potwierdza to najnowsza wersja projektu rozporządzenia, która przewiduje od 1 stycznia 2018 r. wprowadzenie kas fiskalnych online, które mają wysyłać dane dotyczące transakcji do Ministerstwa Finansów. W obecnej wersji projektu pojawiła się zmiana w przepisach przejściowych. Zgodnie z nią w przypadku kas z elektronicznym zapisem kopii przepisy z dotychczasowego rozporządzenia stosuje się do 31 grudnia 2023 r.

Do tego czasu wciąż będzie więc można homologować kasy z elektroniczną kopią paragonów. „Dziennik Gazeta Prawna” wylicza, że ponieważ homologację wydaje się na cztery lata, to dotychczasowe urządzenia będzie można wprowadzać do obrotu nawet do 2027 r. Podatnicy będą mogli je stosować nawet do 2032 r.

– To dobra wiadomość dla podatników i producentów ponieważ będą mieli dużo czasu na naturalną, spowodowaną zużyciem wymianę urządzeń fiskalnych. Nie będzie więc wymiany milionów kas w ciągu 2-3 lat, jak to było wcześniej zapowiadane – komentuje dla „DGP” Piotr Ślęzak z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony