REKLAMAJARS - baner główny (09.12.-20.12.2019 r.)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

9 sierpnia 2019, 13:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Revlon ogłosił spadek sprzedaży netto o 3,3 proc. w drugim kwartale

Revlon ogłosił spadek sprzedaży netto o 3,3 proc. w drugim kwartale (fot. FB Revlon)

Revlon ogłosił spadek sprzedaży netto o 3,3 proc. w drugim kwartale, co wynika ze spadku sprzedaży w sektorze swojego porfolio i perfum. Spadek ten został częściowo skompensowany silnym kwartałem dla marki Elizabeth Arden.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach_grudzień 2019

Zgłoszona strata netto uległa zmniejszeniu do 63,7 miliona dolarów w porównaniu ze stratą netto w wysokości 122,5 miliona dolarów w okresie roku poprzedniego.

- Cieszymy się z naszej ciągłej dynamiki i silnego wzrostu na wielu naszych kluczowych rynkach. Ciężko pracujemy, aby przeciwdziałać pogorszeniu koniunktury na rynku masowym w USA. Koncentrujemy się na realizacji naszego nowego produktu wprowadzanego na rynek w USA i na całym świecie, a także na naszym programie optymalizacyjnym, który jest na dobrej drodze do znacznego obniżenia kosztów. W dalszym ciągu rośniemy w naszych kluczowych strategicznych obszarach inwestycyjnych, takich jak Chiny i e- commerce - powiedziała Debra Perelman, prezes i dyrektor generalny Revlon.

Sprzedaż netto Revlona odnotowała spadek o 2,6 procent z 258,3 miliona dolarów do 251,5 miliona dolarów w tym roku, podczas gdy Elizabeth Arden wzrosła o 10,7 procent do 117,4 dolarów. Portfolio i zapachy spadły odpowiednio o 19,6 procent i 12,9 procent. Wzrost Elizabeth Arden przypisano wyższej sprzedaży netto produktów do pielęgnacji skóry, w tym Ceramidu i Prevage. Segment zapachowy ucierpiał z powodu niższej sprzedaży netto produktów rynku masowego i zamknięć sklepów detalicznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony