REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

5 listopada 2018, 16:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sam krem pielęgnacyjny z dodatkiem filtra nie wystarczy do skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, mimo zawartości SPF o podobnej mocy.

Sam krem pielęgnacyjny z dodatkiem filtra nie wystarczy do skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, mimo zawartości SPF o podobnej mocy. (fot. adobe stock)

Coraz więcej producentów produktów do pielęgnacji zwraca uwagę na obecność w nich filtrów chroniących przed słońcem. Jednak według najnowszych badań, obecność SPF w naszym codziennym kremie pielęgnacyjnym nie oznacza wystarczającej ochrony skóry. 

REKLAMAKongresFMCG_belka

Uczeni brytyjscy podkreślają jak ważne jest używanie dobrego kremu przeciwsłonecznego podczas lata i okresu dużego nasłonecznienia. Sam krem pielęgnacyjny z dodatkiem filtra nie wystarczy, mimo zawartości SPF o podobnej mocy.

Naukowcy z University of Liverpool zbadali 14 mężczyzn i 46 kobiet w wieku od 18 do 57 lat i poprosili ich o nałożenie kremów z filtrem na twarz, aby sprawdzić ich skuteczność. Podczas pierwszej wizyty użyli kremu do opalania z faktorem 30, a podczas drugiej - zwykłego kremu nawilżający z takim samym filtrem.

Naukowcy sfotografowali potem twarze uczestników badania zmodyfikowanym aparatem foto, który pozwala pokazać promieniowanie UV na skórę i porównać działanie obu produktów. Uczestnicy nakładając zwykły krem zapominali pokryć 16 proc. obszaru twarzy w stosunku do 11 proc. w przypadku kremu do opalania. 

Oprócz tego nakładali go zbyt cienką warstwą, co zmniejszało ochronę przeciwsłoneczną. Częściej pobieżnie smarowały się kobiety, mężczyźni i osoby starsze staranniej rozsmarowywali oba specyfiki. 

Wyniki badania przedstawiono z okazji dorocznego Kongresu Stowarzyszenia Dermatologów Brytyjskich w Edynburgu. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony