REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

MARKI

WYDARZENIA I PREMIERY

 

1 października 2019, 16:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sylwia Gołębiewska, właścicielka marek Semilac i Hi Hybrid (29 pozycja na Liście Najbogatszych Polek) oprócz działalności biznesowej prowadzi w TVN Style swój własny program „Kosmetyczne rewolucje”, w którym wyciąga z tarapatów salony kosmetyczne

Sylwia Gołębiewska, właścicielka marek Semilac i Hi Hybrid (29 pozycja na Liście Najbogatszych Polek) oprócz działalności biznesowej prowadzi w TVN Style swój własny program „Kosmetyczne rewolucje”, w którym wyciąga z tarapatów salony kosmetyczne (fot. materiały prasowe )

Tygodnik „Wprost” ogłosił listę najbogatszych Polek. W tegorocznym rankingu wśród pięciu debiutantek znalazły się trzy twórczynie kosmetycznych firm – Wibo, Indigo Nail oraz Nesperty.

REKLAMAChatler_belka w artykułach październik 2019

Aby w tym roku znaleźć się na liście 50 Najbogatszych Polek trzeba było mieć minimum 52 mln zł. Jednak najbogatsza z najbogatszych – Dominika Kulczyk – może pochwalić się majątkiem wartym 9 mld zł.

Od lat w rankingu swoje miejsce mają twórczynie lub współtwórczynie marek kosmetycznych – Dorota Soszyńska (AA), Irena Eris (Dr Irena Eris, Lirene), Barbara Inglot (Inglot). W tym roku ich majątki uplasowały je odpowiednio na 10 (700 mln zł), 14 (580 mln zł) i 16 miejscu (450 mln zł).  

37 pozycję na liście „Wprost” zajmuje Marzena Gradecka, również związana z branżą kosmetyczną. Majątek założycielki i właścicielki Polskiej Grupy Drogeryjnej oraz prezesa drogeryjnej sieci Jasmin został wyceniony na 130 mln zł.

Wśród 50 Najbogatszych Polek 2019 znalazło się pięć debiutantek, wśród których aż trzy związane są z kosmetycznym światem. Najwyżej, bo na 20 miejsce, zawędrowała Jadwiga Adamczak, twórczyni marki Wibo. Jej firma działa od 1989 roku, w ubiegłym roku sprzedała kosmetyki za ponad 109 mln zł, a majątek właścicielki został wyceniony na 282 mln zł.  

Kolejna debiutantka to Magdalena Malaczyńska. Wraz z mężem prowadzi spółkę Indigo Nails, która jest jednym z największych w Polsce producentów lakierów i kosmetyków do pielęgnacji paznokci. Firma funkcjonuje od 2011 r. Swoje punkty sprzedaży ma na czterech kontynentach – obecna jest m.in w Australii, RPA i Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku osiągnęła ponad 70 mln zł przychodów, z czego ok. 24 mln zł to zysk netto. Majątek współwłaścicielki oceniony został na 190 mln zł, co dało jej 28 pozycję.

Miejsce dalej (29 pozycja na Liście Najbogatszych Polek) uplasowała się Sylwia Gołębiewska – również pierwszy raz na liście i również z majątkiem pochodzącym ze sprzedaży lakierów do paznokci. Swój biznes prowadzi z mężem. Ich firma Nesperta ma w swoim portfolio marki Semilac i Hi Hybrid. W ciągu pięciu lat wprowadziła je na pięć kontynentów. W zeszłym roku wartość sprzedaży Nesperty wyniosła prawie 140 mln zł, z czego ponad 23 mln zł to zysk netto. Majątek właścicielki to 184 mln zł.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony