REKLAMANatura Medica_glowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

Prawo

 

11 września 2018, 09:52(fot. Fotolia)

Zgodnie z nowelizacją ustawy – Prawo farmaceutyczne, jaką w czerwcu przekazało do konsultacji społecznych Ministerstwo Sprawiedliwości, leki na receptę zamówione przez niepełnosprawnych będą dostarczane im przez farmaceutów – pisze „Rzeczpospolita”.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (lipiec 2019)

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o informacji w ochronie zdrowia osoby niepełnosprawne będą mogły zamówić leki na receptę przez internet, a apteka wyśle je im pocztą. Kłopot polega na tym, że – jak zauważyła NRA – jest to sprzeczne z obecnym brzmieniem prawa farmaceutycznego, którego art. 103 zabrania wysyłkowej sprzedaży leków na receptę pod karą utraty zezwolenia na prowadzenie apteki. Stąd pomysł by to aptekarza obarczyć obowiązkiem dostarczenia leku pod wskazany adres.

– Wątpię, by którykolwiek z farmaceutów znalazł czas na roznoszenie leków pacjentom, zwłaszcza że wielu z nich prowadzi jednoosobowe apteki, w których pracuje po 12 godzin – mówi Mariusz Politowicz, członek Naczelnej Rady Aptekarskiej i właściciel apteki w Pleszewie cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

Według projektu nowelizacji aptekarze będą mogli za swoją usługę pobierać opłatę. Teoretycznie mogliby więc zatrudnić kuriera. – Taka osoba nie wypełni jednak wszystkich obowiązków spoczywających na farmaceucie podczas realizacji recepty, takich jak podanie informacji o przeciwwskazaniach, możliwych interakcjach, w tym z żywnością – mówi rozmówca gazety.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony