REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

8 lutego 2019, 13:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Niemiecki producent kosmetyków Henkel ogłosił w oficjalnym komunikacie wycofanie z francuskiego rynku kilkunastu produktów ze swojej nowej serii wegańskiej „N.A.E”.

Nowa linia wegańska N.A.E dla

Nowa linia wegańska N.A.E dla "Naturale Antica Erboristeria" znika z francuskich półek (fot. Henkel)

Henkel zrobił to ze względów bezpieczeństwa, ponieważ kosmetyki tej linii mogą spowodować „w rzadkich przypadkach” zakażenia skóry i oczu.

- Wykryliśmy, że te produkty nie mają wysokiej jakości oczekiwanej ze względu na obecność mikroorganizmów powyżej dopuszczalnego poziomu. To wycofanie jest traktowane jako środek ostrożności, ponieważ w bardzo rzadkich przypadkach mogą one powodować infekcje skóry i oczu, szczególnie u osób z osłabionym układem odpornościowym, w określonych warunkach (otwarta rana, kontakt wzrokowy) - informuje producent w oświadczeniu.

Ze sprzedaży wycofano kremy na dzień, kremy na noc, balsamy i serum przeciwdziałające starzeniu. Henkel France nie określił całkowitej ilości danych produktów, ale zachęca konsumentów do zaprzestania ich używania i usuwania wraz z odpadami domowymi.

Linia kosmetyków N.A.E dla "Naturale Antica Erboristeria" z certyfikatem wegańskim i składem w co najmniej "97 proc. pochodzenia naturalnego", został wprowadzony na francuski rynek pod koniec 2018 roku.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony