REKLAMAHEINZ-GLAS - baner główny - marzec, kwiecień 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

HANDEL

 

15 października 2018, 10:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. adobe stock)

37 proc. właścicieli sklepów detalicznych w Polsce to kobiety - wynika z informacji zaprezentowanych w  przez Makro Cash&Carry podczas konferencji "Handel jest kobietą".

REKLAMAKongresFMCG_belka

Jak podała firma, aż 86 proc. osób prowadzących w Polsce sklep zajmuje się tym od co najmniej sześciu lat. Połowa detalistów rozwija tylko jedną placówkę, a drugie tyle osób ma pod sobą minimum dwa sklepy. Co ciekawe, ponad 12 proc. respondentów z badania Makro wskazało, że prowadzi więcej niż pięć sklepów.

Właściciel sklepu w Polsce zwykle może się pochwalić średnim wykształceniem (53 proc. badanych). Studia - co najmniej licencjackie - ukończyło natomiast 33 proc. polskich detalistów.

Makro zapytało również o to, co stanowi dla detalistów największe wyzwanie w rozwijaniu biznesów. Aż 58 proc. przebadanych osób zwróciło uwagę na wzrost konkurencji (np. podgryzanie małych, osiedlowych sklepów przez dyskonty), a 44 proc. na wzrost kosztów prowadzenia działalności.

Co piąty respondent wskazał na zmiany w prawie, a jedynie co 50. badany wymienił jako zagrożenie dla swojej firmy rozwój e-sklepów w Polsce.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony