REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRAWO

 

19 listopada 2018, 16:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
To nie pierwszy pozew przeciwko amerykańskiej marce kosmetycznej

To nie pierwszy pozew przeciwko amerykańskiej marce kosmetycznej (fot. Drunk Elephant Facebook)

Gigant kosmetyczny  L’Oréal wytoczył 14 listopada  w Teksasie proces marce pielęgnacji skóry Drunk Elephant o naruszenie jednego ze swoich patentów. Spór dotyczy składnika użytego w C-Firma Day Serum amerykańskiej firmy.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

W domniemanym naruszeniu chodzi o produkt o nazwie C-Firma Day Serum firmy Drunk Elephant, który zdaniem L’Oréala pogwałca patent firmy złożony w 2015 roku dotyczący kwasu askorbinowego czyli formy witaminy C – donosi portal cosmeticsbusiness.com. 

Patent o numerze 7,179,841 został zatytułowany "Stabilised ascorbic acid composition and methods therefor"  i zdaniem kosmetycznego koncernu, został naruszony sprzedażą serum. Chodzi konkretnie o 15-procentowy kwas askorbinowy.  L’Oréal wniósł pozew po tym, jak uprzedził firmę Drunk Elephant o swoim zastrzeżeniu i wezwał do zaprzestania sprzedaży serum. Jednak marka tego nie uczyniła.

Kosmetyczny gigant teraz będzie żądał również rekompensaty za szkody finansowe, jakie w związku z tym poniósł. To nie pierwszy pozew, jaki otrzymała firma Drunk Elephant. W 2016 roku pozwała ją firma Green Heart za naruszenie logo, ale potem wycofała te zarzuty.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony