REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

KONSUMENT i TRENDY

 

26 czerwca 2017, 14:57Najbardziej popularnym kosmetykiem kolorowym jest tusz do rzęs

Najbardziej popularnym kosmetykiem kolorowym jest tusz do rzęs (fot. fotolia.com)

Najbardziej popularnym kosmetykiem kolorowym jest tusz do rzęs. W ciągu 12 miesięcy (maj 2016 – kwiecień 2017) kupiło go najwięcej Polek – 72 proc. Dużą popularnością cieszył się również podkład do twarzy, który nabyło 64 proc. konsumentek. Ponad połowa kobiet zakupiła w tym okresie także szminkę oraz lakier do paznokci – wynika z badania PMR przeprowadzonego na potrzeby raportu „Rynek kosmetyków kolorowych w Polsce 2017”.

Wśród produktów, o które zapytano respondentki, najrzadziej kupowane okazały się: róż czy bronzer do twarzy, który wskazała co trzecia respondentka, oraz błyszczyk, którego zakup w ostatnich 12 miesiącach zadeklarowało 38 proc. kobiet.

Większość kosmetyków do makijażu, koloryzacji włosów i paznokci kupowanych jest wśród kobiet do 45 roku życia. Jedynie farba do włosów jest produktem, który okazuje się najpopularniejszy w  grupie 45+. Jej zakup deklaruje 56 proc. respondentek w tym wieku (o 16 p.p. więcej niż średnia). Dla porównania tylko co czwarta kobieta do 24 roku życia twierdzi, że w badanym okresie dokonała zakupu farby do włosów. Można zatem wnioskować, że kobiety w starszym wieku zdecydowanie rzadziej korzystają z kosmetyków do makijażu i malowania paznokci. Jednocześnie dużo częściej farbują włosy.

Im wyższe wykształcenie tym częściej deklarowany jest zakup kosmetyków kolorowych, z wyłączeniem farby do włosów. 80 proc. kobiet z tym wykształceniem kupiło tusz do rzęs, a trzy na cztery respondentki podkład do twarzy. Tylko 18 proc. kobiet posiadających wykształcenie zasadnicze zakupiło róż/bronzer do twarzy. Podobna zależność dotyczy dochodu na osobę w gospodarstwie domowym – im wyższy, tym częściej badane deklarowały zakup poszczególnych produktów (oprócz farby do włosów).

 Najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie danego kosmetyku kolorowego jest odpowiedni stosunek jakości do ceny (46 proc. wskazań) oraz dopasowanie produktu do potrzeb (41 proc.). Jednocześnie, dla co trzeciej kobiety ważny jest przede wszystkim pasujący kolor, a dla 31 proc. badanych trwałość efektu.

Niska cena jest istotna dla co piątej kobiety. Głównie dla tych, które mają najniższy poziom dochodu oraz niższe wykształcenie. Można zatem uznać, że 4 na 5 kobiet nie szuka tanich kosmetyków.

Zaufanie do marki jako istotny czynnik deklaruje jedynie 21 proc. badanych. Częściej wskazują na to kobiety starsze, a także te o wyższym poziomie dochodu. Co ciekawe, jedynie 12 proc. respondentek do 24 roku życia wskazało na „zaufanie do marki”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony