REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny
Tylko 33 proc. osób po 50. roku życia uważa, że marki często tworzą oferty z myślą o nich

Tylko 33 proc. osób po 50. roku życia uważa, że marki często tworzą oferty z myślą o nich (fot. fotolia.com)

W niespełna 5 proc. reklam telewizyjnych występują osoby po 50. roku życia, stereotypowo zaliczane do grona seniorów. Ponad 60 proc. uczestników badania nie identyfikuje się z osobami w swoim wieku pokazywanymi w reklamach. Tak wynika z analizy domu mediowego MEC, w której zbadano zawartość 1,2 tys. reklam wyemitowanych na antenach polskich telewizji w kwietniu i maju br.

 

Starszych bohaterów pokazują w spotach przede wszystkim reklamodawcy z kategorii farmaceutyki, finanse i żywność. W blisko 30 proc. reklam z udziałem osób 50+ występują one w rolach babć i dziadków. W co piątej reklamie głównym kontekstem jest choroba. Ponad 60 proc. uczestników badania nie identyfikuje się z osobami w swoim wieku pokazywanymi w reklamach. Konsumentom nie odpowiadają sztuczne role i przerysowane konteksty, w jakich są obsadzani.

Dodatkowo tylko 33 proc. osób po 50. roku życia uważa, że marki często tworzą oferty z myślą o ludziach w tym wieku. Dla porównania, 60 proc. konsumentów w wieku 16-49 lat uważa, że marki tworzą ofertę z myślą o ich potrzebach.

Dojrzali konsumenci bez problemu znajdują dla siebie produkty w takich branżach, jak leki (66 proc.), ubezpieczenia (51 proc.), kosmetyki (48 proc.), żywność (48 proc.). Natomiast nie widzą dla siebie atrakcyjnych propozycji wśród ofert z branży odzieżowej, motoryzacyjnej czy w kredytach i pożyczkach.

Dom mediowy MEC przeanalizował opinie 1,3 tys. osób w wieku 50+ korzystających z internetu.

Według danych GUS osoby po 50. roku życia stanowiły w 2015 r. 37 proc. populacji. Szacuje się, że w 2025 czterech na dziesięciu Polaków będzie miało ponad 50 lat.

 

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony