REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

KONSUMENT i TRENDY

WYWIADY I OPINIE

 

26 kwietnia 2018, 12:31Emilia Pawlak, dyrektor handlowy spółki Natura: Najdynamiczniej rozwijającym się segmentem kategorii pielęgnacja twarzy są kosmetyki naturalne i organiczne

Emilia Pawlak, dyrektor handlowy spółki Natura: Najdynamiczniej rozwijającym się segmentem kategorii pielęgnacja twarzy są kosmetyki naturalne i organiczne (fot. materiały prasowe/Natura)

Za ogromnym sukcesem kategorii pielęgnacji twarzy stoją nowości. Jest ona jednym z najważniejszych segmentów biznesu drogeryjnego – przekonuje Emilia Pawlak, dyrektor handlowy w spółce Natura.  

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Jakie znaczenie dla całości sprzedaży w sieci Natura ma kategoria pielęgnacji twarzy?

Jest jedną z naszych kluczowych kategorii. Wiążemy z nią duże nadzieje. Kategoria pielęgnacji twarzy jest bardzo ważna w szeroko pojmowanym biznesie drogeryjnym. Rozwija się bardzo dynamicznie, regularnie zasilając półki kolejnymi nowościami. To właśnie mnogość innowacyjnych rozwiązań w kategorii, stoi za jej ogromnym sukcesem.

Czy to prawda, że pojawia się w niej najwięcej nowości?

Najwięcej nowości pojawia się ciągle w kategorii kosmetyków kolorowych, niemniej jednak kategoria pielęgnacji twarzy znajduje się w czołówce tych, w których nowości przybywa regularnie i bardzo dużo.

Jakie jej segmenty rozwijają się najlepiej?

Najdynamiczniej rozwijającym się segmentem są kosmetyki naturalne i organiczne. Zapewne stoi za tym, obecny w naszym kraju od kilku sezonów, trend życia w zgodzie z naturą i czerpania z niej tego, co najlepsze. Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się maski na tkaninie oraz kosmetyki koreańskie. Jest to wynikiem dużego zainteresowania sekretem doskonałego wyglądu cery Azjatek w każdym wieku.

Jakie zachowania konsumentów wpływają na kształt tej kategorii?

Klientki wybierają przede wszystkim swoje ulubione marki. W ramach marki szukają kosmetyków przeznaczonych do swojego typu cery lub wieku. W ostatnim czasie wyraźnie daje się zauważyć potrzeba podziału kategorii pod kątem cery wrażliwej, skłonnej do alergii oraz cery mniej wymagającej.
Ta kategoria cechuje się dużą lojalnością i przede wszystkim zaufaniem do marek. Nie znaczy to jednak, że konsumentki zachęcone kampanią promocyjną czy próbkami lub testerami, a także poleceniem przez wyedukowaną konsultantkę nie sięgają po nowe produkty. Dotyczy to głównie młodszej grupy, która jest bardziej spragniona nowinek kosmetycznych.

Czy kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn zyskują na znaczeniu i czy wśród kupujących w sieci Natura przybywa mężczyzn?

Badania wskazują, że mężczyźni dbają o dobry wygląd przede wszystkim dlatego, że chcą podobać się bliskiej osobie, chcą wywrzeć wrażenie na innych osobach, które w męskim odbiorze są atrakcyjne, oraz być dobrym przykładem dla dzieci. Mężczyzn, którzy dbają o siebie w coraz większym stopniu, cały czas przybywa. Kupują już nie tylko maszynki do golenia, ale również coraz więcej kosmetyków do pielęgnacji skóry. Rynek oszalał na punkcie kosmetyków do pielęgnacji męskiego zarostu. Jest coraz więcej specjalnych płynów i żeli do mycia brody, preparatów do jej stylizacji, ale też kremów do zadań specjalnych. Półka z kosmetykami męskimi jest coraz szersza i coraz chętniej stają przed nią mężczyźni, którzy wiedzą, czego chcą i jakie są potrzeby ich skóry. Oznacza to, że wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej potrzeb własnego ciała wzrasta też wśród mężczyzn zapotrzebowanie na kosmetyki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Szary 1 8 miesięcy temu

  I kto to mówi o nowościach ??? Ech.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony