REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)
Pojęcie urody zmienia się i coraz częściej kojarzy się ze zdrowiem

Pojęcie urody zmienia się i coraz częściej kojarzy się ze zdrowiem (fot. adobe stock)

W tegorocznej edycji badania "Beauty Survey 2018" Euromonitora stwierdzono, że globalna definicja piękna coraz bardziej odnosi się do koncepcji zdrowia i higieny.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

“Piękno” jest uważane za mieszankę zewnętrznych i wewnętrznych cech. Na świecie ponad połowa respondentów przyznała, że uroda oznacza “wyglądanie zdrowo” oraz “higienę i czystość”. Z kolei cechy wewnętrzne to “czucie się komfortowo we własnej skórze” i “wewnętrzna pewność siebie”, które także charakteryzują osoby urodziwe.

Uczestnicy badania łączą stereotypowe skojarzenia, takie jak glamour i status, z definicją piękna, jednak postrzeganie go różni się w zależności od regionu geograficznego i populacji. Na przykład Tajowie najczęściej definiowali piękno jako glamour, podczas gdy jedna trzecia konsumentów na Bliskim Wschodzie łączy je ze społeczną akceptacją.

Poza skojarzeniem urody ze zdrowym wyglądem, część uczestników badania preferuje produkty beauty z formułami medyczno-naukowymi, bo cenią ich lecznicze skutki dla problemów skóry czy włosów. Udowodniona skuteczność danej formuły to podstawowa cecha produktu dla osób kupujących kosmetyki urodowe i do pielęgnacji ciała.

Dlatego dermokosmetyki rekomendowane przez lekarzy mają obiecującą przyszłość przed sobą - aż 18 proc. globalnych konsumentów przyznało, że szukają kosmetyków testowanych przez dermatologów do pielęgnacji skóry a  9 proc. jest zainteresowanych ich leczniczymi składnikami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony