REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

27 marca 2018, 13:20wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Małgorzata Głos, Client Business Partner w firmie doradczo- badawczej Nielsen, będzie prelegentem podczas 11. Kongresu Rynku FMCG

Małgorzata Głos, Client Business Partner w firmie doradczo- badawczej Nielsen, będzie prelegentem podczas 11. Kongresu Rynku FMCG (Fot. materiały prasowe)

W towarzyszącym 11. Kongresowi Rynku FMCG panelu Konsument i trendy (10 maja, warszawski Double Tree by Hilton) weźmiemy pod lupę konsumentów. O tym, co rządzi ich zachowaniami, potrzebami i wyborami opowie w otwierającym blok wystąpieniu Małgorzata Głos, Client Business Partner w firmie doradczo- badawczej Nielsen.

REKLAMAKongresFMCG_belka

Ktoś taki jak typowy polski konsument nie istnieje. Nasze społeczeństwo jest niezmiernie zróżnicowane, a to, jak się zachowujemy jako konsumenci w dużym stopniu determinuje miejsce zamieszkania – uważa Małgorzata Głos, która więcej rozwinie ten temat podczas swojego wystąpienia. – Mieszkańcy miast podlegają innym trendom niż ci zamieszkujący mniejsze miejscowości, mają inny styl życia, inne alternatywy spędzania wolnego czasu. Ich styl zakupów i konsumpcji w dużym stopniu zależy od tego, co oferują placówki w ich okolicy. Jeśli w pobliżu nie ma np. sklepu z tzw. „zdrową żywnością”, trudniej jest odżywiać się zgodnie z trendem zdrowego odżywiania czy „clean label”. Konsument jest tylko pozornie królem, bo gdy przyjrzeć się bliżej, okazuje się, że jego wybory są mocno zdeterminowane przez ofertę rynkową. To sieci handlowe w dużym stopniu decydują o tym, co się znajduje w lodówkach konsumentów – przekonuje ekspertka, która podczas swojego wystąpienia w bloku Konsument i trendy na Kongresie Rynku FMCG 2018 odtworzy dzień z życia mieszkańców małego miasta, wsi, wielkiej aglomeracji, uwzględniając wiek i poziom życia konsumentów.

Ekspertka z Nielsena przybliży też bardzo ciekawy, a raczkujący dopiero trend „Zero waste” związany m.in. z zapobieganiem marnotrawienia żywności i wskaże białe plamy, które są warte uwagi dla firm FMCG.
Wystąpienie przedstawicielki firmy Nielsen zawierać będzie wiele informacji i cennych wskazówek, z których skorzystać mogą szefowie marketingu, sprzedaży, dyrektorzy handlowi oraz wszyscy przedstawiciele sektora FMCG, dla których zrozumienie zachować, motywów i potrzeb konsumentów jest kluczowe dla rozwoju strategii biznesu.

KLIKNIJ - SPRAWDŹ AGENDĘ, LISTĘ PRELEGENTÓW I ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W 11. KONGRESIE RYNKU FMCG 2018

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony