StoryEditor
Producenci
16.01.2019 00:00

Koreański Face Shop kupuje fabrykę Avon w Chinach

Nabycie przez markę Face Shop fabryki kosmetyków Avon w Chinach daje możliwość wykorzystania synergii na rynkach azjatyckich -  uważają eksperci GlobalData. O konsekwencjach i przyczynach tego przejęcia mówi ekspert firmy.

9 stycznia 2019 roku ogłoszono, że należąca do LG Household & Healthcare południowokoreańska firma zajmująca się pielęgnacją skóry i kosmetykami The Face Shop zgodziła się kupić 100 proc. udziałów w amerykańskiej firmie kosmetycznej Avon w Guangzhou w Chinach. Kwota transakcji sięga 70,56 mln dolarów. 

Przejęcie to komentuje Shagun Sachdeva, ekspert ds. analityki konsumenckiej w GlobalData, wiodącej firmie zajmującej się analizą danych.

- W oparciu o umowę produkcyjną i dostawę między dwiema firmami, Face Shop wykorzysta zakład do swojej wewnętrznej produkcji, a Avon będzie nadal produkował produkty z fabryki na swoim rynku w Chinach i innych krajach. Pracownicy Avon pozostaną w fabryce w Guangzhou - tłumaczy Sachdeva. 

- Dzięki transakcji firma LG Household & Healthcare dąży do wydajnego wytwarzania i dostarczania produktów dla szybko rosnących chińskich przedsiębiorstw, a także rynków globalnych. Ma jej w tym pomóc pozycja marki Avon w zakresie mocy i możliwości sprzedaży - przedstawia swoją opinię na temat umowy.

Zdaniem Shaguna Sachdeva, taka umowa, w czasach rosnącej popularności koreańskiej kultury urody (K-beauty), stanowi doskonałą okazję dla LG i Avon do wykorzystania synergii. - The Face Shop, znajdując się pod presją ze strony graczy online, szukał wyjścia poza Koreę i uważał Chiny i Japonię za kluczowe rynki dla swojej azjatyckiej strategii wzrostu. Przejęcie stanowi potencjalną platformę wartości dodanej dla obu spółek – komentuje ekspert.

- Powodem, dla którego Avon nawiązał współpracę z The Face Shop, jest strategia współpracy z lokalnymi ekspertami w zakresie produkcji i dostarczania produktów oraz poszerzenia możliwości biznesowych, ponieważ marka ma na celu utrzymanie jakości produktu w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów - dodaje. 

W jego opinii to strategiczne posunięcie jest znaczącym krokiem w celu bardziej wydajnej pracy z uproszczoną infrastrukturą. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.05.2024 15:24
Augustinus Bader wchodzi we współpracę z Sofią Coppolą
Augustinus Bader
Augustinus Bader nawiązał współpracę z reżyserką filmową Sofią Coppolą, aby wprowadzić na rynek linię barwionych balsamów do ust, stanowiącą pierwsze przedsięwzięcie marki w dziedzinie produktów do koloryzacji ust. Tinted Balm, jak nazwano gamę, jest dostępny w trzech odcieniach.

Według informacji opublikowanych przez WWD, odcień 1, głęboki róż, ma być inspirowany wycofaną z produkcji szminką, dawną ulubienicą Coppoli. Odcień 2 to ciepły koral, a 3 - odcień śliwkowy. Augustinus Bader od dawna współpracuje także z Victoria Beckham Beauty w zakresie pielęgnacji skóry – ich wspólne przedsięwzięcie obejmuje serum i dwa kremy nawilżające, z których jeden zawiera pigment. Nowe balsamy do ust to kolejny krok marki w stronę kosmetyki kolorowej.

Współpraca z popularnymi nazwiskami również „przyciąga do marki nowych ludzi i zawsze miło jest podzielić się czymś ze swoimi społecznościami” – powiedział Charles Rosier, dyrektor generalny i współzałożyciel marki Augustinus Bader, portalowi WWD.

Augustinus Bader to marka luksusowych kosmetyków, której założycielem jest niemiecki naukowiec i profesor Augustinus Bader. Marka specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry, opartych na zaawansowanych badaniach nad regeneracją komórek. Jej flagowe produkty zawierają technologię TFC8®, która wspiera naturalne procesy naprawcze skóry, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych.

Sofia Coppola to uznana amerykańska reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Urodziła się 14 maja 1971 roku i jest córką legendarnego reżysera Francisa Forda Coppoli. Sofia Coppola zdobyła uznanie za swoje subtelne i artystyczne podejście do filmowania, które widoczne jest w jej charakterystycznym stylu narracji i estetyki wizualnej. Jej debiutancki film, „Przekleństwa niewinności” (1999), zapewnił jej uznanie krytyków, a kolejny, „Między słowami” (2003), przyniósł jej Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Jej filmy często badają tematy samotności, tożsamości i relacji międzyludzkich w kontekście współczesnego społeczeństwa.

Czytaj także: Dom mody Celine wkracza na rynek kosmetyczny z linią makijażową

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.05.2024 14:29
Greenpeace oprotestowało doroczne walne zgromadzenie Unilever
Organizacja proekologiczna Greenpeace oprotestowała spotkanie walne Unilevera w Londynie.Greenpeace
Greenpeace UK znacznie nasiliło swoją kampanię przeciwko Unileverowi, wycelowaną w politykę konglomeratu dotyczącą wykorzystania tworzyw sztucznych. Podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbyło się w hotelu Hilton London Bankside, dramatyczna demonstracja grupy proekologicznej zbiegła się z publikacją nowych danych sondażowych wskazujących na szerokie poparcie dla Unilever w walce z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi.

Gdy rozpoczęło się walne zgromadzenie Unilevera, aktywiści Greenpeace przerwali wydarzenie, używając armaty konfetti, która obsypała salę czarnymi papierowymi gołąbkami, co symbolizowało 140 000 sygnatariuszy listu otwartego wzywającego markę Dove należącą do Unilever do wyeliminowania jednorazowego plastiku. Ta surowa grafika stanowiła odmianę tradycyjnego logo Dove, przedstawiając czarnego ptaka wyglądającego na zmarłego. Aktywiści odsłonili także baner z napisem „Dove Ditch Plastic” i wyrazili żądanie, aby Unilever porzucił plastikowe opakowania, co doprowadziło do ich usunięcia przez ochronę.

Walne zgromadzenie spotkało się z dodatkowymi naciskami ze strony różnych grup w związku z twierdzeniami i wpływem Unilever na środowisko. Friends of the Earth Indonezja i społeczność Sulawesi podniosły kwestie dotyczące destrukcyjnych konsekwencji stosowania oleju palmowego przez firmę Unilever. Tymczasem 100 holenderskich działaczy młodzieżowych nalegało na znaczną redukcję gazów cieplarnianych zgodnie z paryskim porozumieniem klimatycznym.

Sondaż przeprowadzony przez Censuswide dla Greenpeace w 19 krajach wykazał, że 63 proc. respondentów czuło się bardziej negatywnie wobec firmy, gdy dowiedziało się, że jest największym producentem plastikowych saszetek na świecie, 65 proc. stwierdziło, że zaczęło unikać produktów Unilever, gdy dowiedziało się, że firma znalazła się wśród pięciu największych zaśmiecaczy środowiska tworzywami sztucznymi i że jest największym producentem plastikowych saszetek na świecie. 78 proc. zgodziło się, że będzie wspierać wysiłki Unilever w zaprzestaniu stosowania jednorazowych tworzyw sztucznych, a 80 proc. stwierdziło, że będzie wspierać Unilever w oferowaniu opakowań wielokrotnego użytku.

Czytaj także: Unilever zapłaci 2 miliony dolarów za ugodę w sprawie benzenu w aerozolach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. maj 2024 03:16