REKLAMAK-Beauty wrzesień-październik 2018 - baner główny

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

KONSUMENT i TRENDY

 

17 listopada 2017, 12:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Lidia Popiel wspiera projekt, który ma na celu zmianę pozycjonowania i komunikowania się marki Max Factor ze swoimi konsumentkami

Lidia Popiel wspiera projekt, który ma na celu zmianę pozycjonowania i komunikowania się marki Max Factor ze swoimi konsumentkami (fot. mat. prasowe)

Max Factor, jedna z wiodących marek należących do Coty Consumer Beauty, chce być brandem kobiet świadomych i znających swoją wartość. Taki bowiem obraz wyłania się z badania postaw konsumentek w wieku 35+, które firma przeprowadziła wspólnie z agencją Kantar Millward Brown i badaczką Anną Białek.

REKLAMAModus -belka w artykułach - październik 2018

Portret kobiety ponad trzydziestopięcioletniej, który wyłania się z badania, to osoba niezależna, pewna siebie, ambitna, ceniąca rozwój i stawiająca sobie konkretne cele. Według ankietowanych zaletą tego wieku i etapu w życiu jest doświadczenie i życiowa mądrość, które przekładają się na większą pewność siebie i satysfakcję. Kobiety 35+ dostrzegają wyraźną, pozytywną zmianę jaka w nich zaszła z wiekiem, co sprawia, że czują się lepiej teraz niż jako dwudziestoparoletnie dziewczyny, którymi były dekadę temu. To właśnie teraz bardziej akceptują siebie i nie czują presji, aby udowadniać innym swoją wartość – one już ją znają. Znają również swoje potrzeby – łatwiej im jest je zrozumieć i skonkretyzować.

– Branża beauty jest pełna stereotypów, które niestety nijak się mają do różnorodności i wielowymiarowości naszych konsumentek i kobiet w ogóle – twierdzi Aleksandra Kujawska, senior director ds. korporacyjnych Europy Wschodniej i Rosji w Coty Inc. – Z badania, które zostało przeprowadzone na zlecenie marki Max Factor, kobiety nie chcą być szufladkowane i przypisywane do konkretnej kategorii. Nie lubią określenia „kobieta dojrzała”, czy „w średnim wieku”. Jako marka z doświadczeniem z różnych rynków od początku mieliśmy tego świadomość, dlatego nasza strategia będzie bazowała na celebrowaniu różnorodności piękna i indywidualnym podejściu.

Projekt, który ma na celu zmianę pozycjonowania i komunikowania się marki Max Factor ze swoimi konsumentkami, wsparły fotograficzka Lidia Popiel, makijażystka Eryka Sokólska oraz badaczka Anna Białek. Dla Coty jest to jeden z elementów nowej strategii ukierunkowanej na „budowę świadomości dotyczącej różnorodności piękna”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony