StoryEditor
Producenci
21.02.2024 13:49

Firma Coty podpisała umowę licencyjną z Etro

Shantung, jeden z charkterystycznych zapachów marki Etro - zmysłowa symfonia drewna, ziół, kwiatów, piżma, bursztynu, drzewa sandałowego i paczuli / etro.com
Coty podpisało umowę licencyjną w zakresie perfum i zapachów do domu z włoskim luksusowym domem mody Etro. Firma kosmetyczna zajmie się produkcją i dystrybucją dotychczasowych linii oraz wprowadzaniem nowości w celu rozwoju portfolio kosmetycznego marki.

Firma Coty ogłosiła, że podpisała umowę z luksusowym włoskim domem mody Etro na produkcję i dystrybucję sygnowanych jego nazwą linii perfum i kolekcji zapachów do domu do 2040 roku. Obie firmy będą współpracować w celu odkrywania nowych kategorii i wprowadzania innowacji w celu rozwoju portfolio kosmetycznego marki.

Sue Nabi, dyrektor generalna Coty, powiedziała:

Cieszymy się, że możemy ogłosić sojusz z Etro, włoskim luksusowym domem mody, który słynie z ponadczasowego wzornictwa i nieustannej koncentracji na jakości. Umowa dodatkowo podkreśla koncentrację Coty na licencjach opartych na modzie, które rezonują z konsumentami na naszych kluczowych rynkach. Cieszymy się, że możemy współpracować z Etro, opierając się na istniejącej ofercie kosmetycznej marki i ożywiając jej wyjątkową tożsamość poprzez nowe kategorie i premiery.

Fabrizio Cardinali, dyrektor generalny Etro, dodał:

Partnerstwo z Coty to kolejny ożywczy rozdział dla Etro, ponieważ nadal wspieramy ewolucję naszego portfolio kosmetycznego. Współpraca pozwoli nam wykorzystać synergię między naszymi firmami, jednocześnie korzystając z wiedzy i wiodących w branży możliwości Coty. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Coty w celu zbadania sposobów rozwoju naszej obecności w branży kosmetycznej, co jeszcze bardziej wzmocni naszą zdolność do zaspokajania dynamicznych i stale zmieniających się wymagań naszych konsumentów na różnych rynkach.

Coty zajmie się rozwojem, produkcją i dystrybucją wszystkich perfum i zapachów Etro. Firmy maja nadzieję, że umocni to pozycję domu mody na ugruntowanych rynkach, jednocześnie napędzając ekspansję w nowych segmentach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.04.2024 14:57
Marka eko dermokosmetyków Purepura wystawiona na sprzedaż
Start-up kosmetyczny Purepura został wystawiony na sprzedażInstagram?purepura_official
Marka Purepura została wystawiona na sprzedaż. Start-up poszukuje nabywcy, który jest zainteresowany dermokosmetykami z czystym składem, opartym na bio ekstraktach roślinnych.

Twórczyni i prezes marki Purepura, Emilia Ksycka, poszukuje nabywcy brandu, który stworzyła. Jak nas informuje, covid oraz aktualna sytuacja gospodarcza, wykluczyła ją jako mikroprzedsiębiorcę z dalszego rozwoju brandu. Była zmuszona zawiesić Purepura i wystawić markę na sprzedaż.

Produkty Purepura (pure – czysty, czystość) właścicielka marki określa mianem eko dermokosmetyków. To produkty do kompleksowego oczyszczania twarzy. Zostały stworzone na bazie przebadanych bio ekstraktów roślinnych i uzyskały potwierdzenie skuteczności w badaniach aparaturowych.

Purepura to 3 serie do różnych rodzajów skór i każda z nich składa się z olejku do demakijażu, który jest kosmetykiem 2w1 – (demakijaż, pielęgnacja); mydła; toniku dwufazowego oraz peelingu enzymatycznego.

Koncept osiągnął pełne wdrożenie rynkowe. Firma opracowała branding marki, etykiety produktowe w j. polskim i angielskim, grafiki produktowe i lifestylowe. Przygotowany jest e-sklep i strategia wejścia na rynki arabskie. Marka prowadzi kanały w mediach społecznościowych na IG i FB.  

Zgodnie z danymi GUS liczba firm z produkcją kosmetyków w PKD w 2023 r. wynosiła 1306 i zwiększyła się o 76 w stosunku do 2022 r.  – to stan na październik 2023 r. Około 90 proc. wszystkich podmiotów to firmy mikro i małe. Konsolidacja branży nie postępuje szybko, ale ma miejsce. 

– Nie mamy sygnałów z rynku, że konsolidacje nasilą się w nadchodzących miesiącach. Zauważamy jednak, że coraz częściej jest to strategia na rozwój firmy. Wzbogacanie portfolio o nowe kategorie produktowe, ciekawe i innowacyjne start-upy lub przeciwnie – rozpoznawalne już marki z oddaną grupą konsumentów. Firmy robią te kroki, żeby urozmaicać swoją ofertę i dywersyfikować portfolio i źródła przychodów – mówiła dla wiadomoscikosmetyczne.pl Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. 

Czytaj także: Bielenda przejmuje Miya Cosmetics, a TDJ dołącza do akcjonariatu Grupy Bielenda

Czytaj także: Sławomir Miętka, Kanu Nature: Przejęcie Olivia Plum wprowadza nas w segment kosmetyków do pielęgnacji twarzy

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.04.2024 14:27
Rituals otwiera swój pierwszy w Polsce sklep w parku handlowym — tym razem w Mysiadle
Budujący się park handlowy San Park będzie pierwszym tego typu w okolicy Mysiadła.MM Koncept Agencja
Marka Rituals stała się nowym najemcą w powstającym San Parku Mysiadło. Projekt realizowany przez spółkę ED SAN III Sancak obejmuje około 55 000 mkw. GLA i rozwija się zgodnie z planem. W obiekcie, który zapewni miejsca w ponad 40 sklepach różnorodnych branż, klienci będą mogli robić zakupy w komfortowych warunkach.

Marka Rituals, dotychczas znana z lokalizacji w dużych miejskich centrach handlowych, rozszerza swoją działalność i otworzyła swój pierwszy sklep w parku handlowym w Polsce, wybierając na to miejsce San Park Mysiadło. W 2023 roku firma zwiększyła swoją obecność na polskim rynku, otwierając 20 nowych punktów sprzedaży w różnych miastach. Mysiadło, gdzie znajduje się San Park, to miejscowość podwarszawska, granicząca bezpośrednio z Piasecznem.

W samej aglomeracji warszawskiej posiadamy obecnie 10 sklepów. Zależy nam jednak na tym, by Rituals był znacznie bardziej dostępny nie tylko dla warszawiaków. Dzięki obecności w San Parku – największym obecnie realizowanym retail parku na Mazowszu, nasza marka będzie na wyciągnięcie ręki także dla mieszkańców pobliskiego Piaseczna, ale również okolicznych miejscowości, jak np.: Konstancin-Jeziorna, Nowa Wola, Józefosław czy Lesznowola

- powiedziała Agata Witkowska, Senior Real Estate Manager CEE Rituals.

Rituals prężnie działa w ramach ekspansji na polskim rynku. W ostatnich miesiącach marka otworzyła wystarczająco wiele nowych sklepów w Polsce, by liczba ich przekroczyła 40. 12 kwietnia bieżącego roku Rituals obchodzi również rocznicę pierwszego sklepu w centrum Wars Sawa Junior. W dniu rocznicy, klientki i klienci mogą spodziewać się licznych atrakcji, w tym personalizacji zakupów, prezentu w postaci podróżnej miniaturki perfum za zakupy za minimum 140 zł, możliwości zrobienia pamiątkowych zdjęć, testów produktów oraz poczęstunku.

Czytaj także: Rituals zaprasza na swoje warszawskie urodziny

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. kwiecień 2024 23:44