REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)

STREFA URODY

Włosy

MARKI

 

24 stycznia 2019, 10:55Zadowolenie z włosów ma wiesze znaczenie dla dobrego samopoczucia niż dobry ubiór, nieskazitelna cera czy odpowiedni makijaż

Zadowolenie z włosów ma wiesze znaczenie dla dobrego samopoczucia niż dobry ubiór, nieskazitelna cera czy odpowiedni makijaż (fot. AdobeStock)

Dzień dobrych włosów (z ang. Great Hair Day) to dzień psychicznej siły, śmiałości w kontaktach z innymi oraz większej odporności na stres. Te i inne związki między stanem włosów i zadowoleniem z fryzury a samopoczuciem odkryła prof Marianne LaFrance, doktor Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Yale. Wraz z należącą do Procter & Gamble marką Pantene, przez lata badała jaki wpływ na kobiety ma kondycja ich włosów.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Zdrowy tryb życia i dobre odżywianie mają pozytywny wpływ na samopoczucie, ogólny wygląd, figurę i kondycję skóry czy włosów. Badanie Pantene wykazało, że podobna zależność działa również w drugą stronę: gdy włosy dobrze wyglądają to kobiety lepiej się czują, mają większą pewność siebie, moc i siłę.

Jak wynika z badania prof Marianne LaFrance i Pantene, kobiety które prowadzą zdrowy tryb życia wykazują bardziej pozytywny stosunek do swoich włosów. Ćwiczenia, zdrowe odżywianie, spokojny sen, życie towarzyskie oraz czas na relaks mają znaczący wpływ na satysfakcje z fryzury. Gdy jednak stres narasta, ocena piękna włosów drastycznie spada.  

Badanie pokazało też, że we wszystkich krajach, „Good Hair Day’’ to dzień, w którym kobiety czują się bardziej produktywne, mniej zestresowane, silniejsze fizycznie, bardziej śmiałe w kontaktach z innymi ludźmi, mają  poczucie większej kontroli. Spośród wszystkich wyżej wymienionych efektów, uczucie fizycznej siły oraz większej śmiałości w kontaktach międzyludzkich były najczęściej wymienianymi następstwami satysfakcji ze stanu włosów. Innymi słowy, dzień, gdy kobiety są zadowolone ze stanu swojej fryzury jest szczególnie powiązany z dobrym samopoczuciem.

51 proc. kobiet potwierdza, że ma lepsze dni, gdy ich włosy są perfekcyjne. 53 proc. przyznało, że są szczęśliwsze, gdy mają wymarzone włosy. 46 proc. więcej się uśmiecha, gdy ich włosy wyglądają olśniewająco. 15 proc. jest w stanie zrezygnować z użytkowania telefonu komórkowego przez miesiąc, aby mieć włosy ich marzeń. 7 proc. kobiet jest w stanie zrezygnować ze snu i czystej cery przez miesiąc dla wymarzonych włosów

W ujęciu globalnym okazało się, że kobiety dwukrotnie częściej czują się silniejsze dzięki ‘’Great Hair Day’’ niż po medytacji, sesji terapeutycznej lub jodze. Włosy mają też większy wpływ na poczucie siły i dobre samopoczucie niż dobry ubiór, nieskazitelna cera czy odpowiedni makijaż.

Z badania Pantene wynika, że 44 proc. kobiet jest w stanie zrezygnować ze stołowania się na mieście, by osiągnąć wymarzoną kondycję włosów. 40 proc. zrezygnowałoby z deseru przez miesiąc, aby w rezultacie mieć wymarzone włosy. Ponad 1/3 jest w stanie zrezygnować na cały miesiąc z ulubionej potrawy lub napoju by mieć piękne włosy. Około 1/3 kobiet dla pięknych włosów gotowa jest żyć przez miesiąc bez seksu. Najmniej kobiet zgodziłoby się zrezygnować ze snu lub doskonałej cery, aby mieć włosy marzeń.

Prof Marianne LaFrance, wraz z marką Pantene, przeprowadziła badanie z udziałem 3 tys. kobiet w wieku 18-35 w 10 krajach na 3 kontynentach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony