StoryEditor
Producenci
13.03.2024 10:31

Olay wchodzi we współpracę z Courserą, aby uruchomić kurs nauk o kosmetykach

Nowa seria kursów na Courserze ma być furtką do pracy w koncernie Procter & Gamble. / Olay
Olay nawiązał współpracę z Coursera, aby uruchomić na platformie nowy kurs „Wprowadzenie do nauk o kosmetykach i składnikach”. Debiut na platformie Coursera należącej do Procter & Gamble marki produktów do pielęgnacji skóry ma na celu przyciągnięcie większej liczby osób uczących się, w szczególności kobiet i osób ras innych niż biała, do podjęcia pracy w dziedzinie nauk kosmetycznych.

Nowa specjalizacja w STEM jest pierwszą z serii i odzwierciedla zaangażowanie Olay w podwojenie liczby kobiet w STEM i potrojenie liczby kobiet ras innych niż biała w STEM do 2030 r. Partnerzy zapewnią stypendia w łącznej wysokości 2 milionów dolarów przez trzy lata, aby wzmocnić wysiłki w celu promowania obecności kobiet w STEM.

W latach 2024–2026 5000 odbiorców otrzyma roczną subskrypcję Coursera Plus, która obejmuje również ponad 6900 kursów, a także certyfikaty zawodowe na poziomie podstawowym i praktyczne projekty uczące biznesu, technologii i danych związanych z pracą umiejętności naukowe.

Wprowadzenie do nauk o kosmetykach i składnikach pozwoli uczniom i uczennicom zapoznać się z historią przemysłu kosmetycznego, pomagając im jednocześnie zrozumieć kluczowe składniki różnych produktów kosmetycznych i ich wpływ na biologiczną strukturę skóry. Pod koniec czteroczęściowego programu uczniowie i uczennice będą w stanie zrozumieć fizjologię skóry oraz sposób tworzenia modelu skóry, pielęgnacji skóry i problemów skórnych, a także identyfikować skuteczne składniki do pielęgnacji skóry, podstawowe podejścia i najlepsze praktyki w zakresie tworzenia innowacyjne i zrównoważone formuły kosmetyków oraz najlepsze praktyki i sposoby wdrażania metod kontroli jakości i bezpieczeństwa kosmetyków.

Coursera jest przedsiębiorstwem edukacyjnym z USA, które oferuje szeroki zakres masowych otwartych kursów online (MOOCs), prowadzonych przez globalne uniwersytety i instytucje akademickie. Została założona przez Andrew Nga i Daphne Koller, afiliowanych z Uniwersytetem Stanforda. Platforma ta gromadzi kursy oferowane przez takie uczelnie jak Uniwersytet Duke’a, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet Columbia, Kalifornijski Instytut Techniczny, Uniwersytet Princeton, Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Yale oraz inne. W 2023 roku Coursera przyciągnęła około 140 milionów użytkowników. Osoby, które ukończą program, będą mogły aplikować na stanowiska kosmetyczne w firmie Procter & Gamble.

Czytaj także: P&G jest największym na świecie pracodawcą dla perfumiarzy

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 03:40