StoryEditor
Producenci
28.06.2023 00:00

P&G jest największym na świecie pracodawcą dla perfumiarzy

P&G wykorzystuje zapachy jako istotny składnik detergentów i kosmetyków. Największa różnorodność zapachowa cechuje jednak markę Old Spicefot. materiały prasowe
Procter & Gamble znaczną większość zapachów wykorzystywanych w swoich produktach produkuje wewnętrznie. Natomiast marką, którą cechuje wyjątkowo szeroka różnorodność zapachowa, jest Old Spice, a najbardziej popularnym wariantem jest Whitewater. Sztyft o tym zapachu jest numerem 1 na rynku w kategorii antyperspirantów. Sama marka jest natomiast najszybciej rosnącą w kategorii dezodorantów i antyperspirantów. To efekt szeroko zakrojonych działań promocyjnych. Najnowszym jest partnerstwo z platformą Netflix z okazji premiery 3. sezonu serialu „Wiedźmin”.  

Firma Procter & Gamble znaczną większość zapachów wykorzystywanych w swoich produktach – do higieny osobistej, pielęgnacyjnych czy z kategorii środków piorących – produkuje wewnętrznie.

– To wyróżnia nas na tle innych producentów, którzy z reguły kupują zapachy do swoich produktów w firmach, które się specjalizują w ich tworzeniu. W efekcie P&G jest największym na świecie pracodawcą dla perfumiarzy – zdradziła Aleksandra Atlabachew, senior brand manager marki Skin&Personal Care (Old Spice i Safeguard).

Marką, którą w ramach P&G cechuje wyjątkowo szeroka różnorodność zapachów, jest Old Spice. Oferuje ona m.in. antyperspiranty w sztyfcie i spayu w 19 wariantach zapachowych. Wśród nich najbardziej popularny jest Whitewater, a sztyft o tym zapachu jest numerem 1 na rynku w całej kategorii. Sama marka jest natomiast najszybciej rosnącą w kategorii dezodorantów i antyperspirantów.

To efekt szeroko zakrojonych działań promocyjnych i niestandardowej komunikacji z odbiorcami. W różnych miastach w całej Polsce na budynkach pojawiły się ostatnio murale promujące markę, a do działań na Tik Toku zaproszony został Mikołaja Trybulca, polski producent muzyczny, znany jako Tribbs.

Czytaj też: Old Spice walczy o młodszego konsumenta

Old Spice jest też partnerem wydarzeń z obszaru gier komputerowych. Marka właśnie ogłosiła partnerstwo z platformą Netflix z okazji premiery 3. sezonu serialu „Wiedźmin”.

Marka produkowana jest od 2017 r. w fabryce Procter & Gamble w Aleksandrowie Łódzkim. Zakład istnieje od 2008 r. i zaczynał z marką Olay (tworzoną tu do dziś, ale obecnie oferowaną tylko poza rynkiem polskim). Teraz wytwarza też produkty do higieny osobistej marki Gillette i Secret. Kosmetyki trafiają stąd nie tylko na rynek Polski i Europejski, ale też do ponad 50 krajów na pięciu kontynentach.

Tutejszy kompleks produkcyjny ma powierzchnię 14,5 tys. m kw. i jest jedyną w Europie fabryką P&G produkującą kosmetyki. Największy udział w wolumenie produkcyjnym mają produkty do higieny osobistej (ponad połowa), z czego większość stanowią dezodoranty i antyperspiranty w sztyfcie Old Spice i Gillette.

Produkty tworzone są tu w różnorodnych formach (kremy, lotiony, mydła dezynfekujące, dezodoranty i antyperspiranty w kremie, olejki pielęgnacyjne etc.)  i opakowaniach (słoiczki, tubki, kanistry z dozownikem) w różnej wielkości (od 15 ml do 390 ml).

Szybkie reagowanie na zmieniające się wymagania rynku zapewniają fabryce nowoczesne rozwiązania i technologie, które umożliwiają jej elastyczność operacyjną.  

Czytaj też: Zakłady produkcyjne P&G z tytułem Fabryka Przyszłości 

Zakład realizuje też cele zrównoważonego rozwoju w ramach globalnej strategii Ambicja 2030. Nie wysyła żadnych odpadów na wysypiska. 100 proc. wykorzystywanej energii pochodzi z ze źródeł odnawialnych. Dotychczas wprowadzone rozwiązania pozwoliły też zredukować zużycie wody (o 46 proc.) oraz emisję gazów cieplarnianych (o 80 proc.).

P&G w Aleksandrowie Łódzkim zatrudnia 180 osób, przy czym 64 proc. załogi to osoby z ponad 10 letnim stażem, a 50 proc. kadry managerskiej stanowią kobiety.

Czytaj też: P&G w Aleksandrowie Łódzkim organizuje Future Female Leaders

Jako część struktury P&G, była jednym z pierwszych miejsc pracy w regionie, która już 2019 roku zaoferowała ojcom dodatkowe sześć tygodni pełnopłatego urlopu rodzicielskiego. Z programu skorzystało już ponad 30 mężczyzn. Zakład został także objęty pilotażowym programem zatrudniania osób neuroróżnorodnych.

Czytaj też: P&G zatrudnił kolejne osoby neuroróżnorodne. Obejmą one stanowiska analityków i specjalistów

Za sprawą programów rozwoju kariery umożliwia swoim pracownikom wymianę doświadczeń z innymi centrami produkcyjnymi, programy mentoringowe oraz projekty szkoleniowe z rozwoju kompetencji przyszłości np. kompetencje cyfrowe.

Fabryka prowadzi też działania na rzecz lokalnych społeczności w tym m.in. wolontariat pracowników P&G w Szkole Specjalnej w Aleksandrowie, inicjatywy charytatywne (np. we współpracy z Fundacją Słonie Na Balkonie), czy projekty rewitalizacyjne miasta.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. grudzień 2023 14:07