StoryEditor
Producenci
24.01.2024 13:29

Procter & Gamble przekroczyło szacunki kwartalnych zysków i przychodów

Procter & Gamble ma w portfolio wiele popularnych marek, w tym Tide, Swiffer, Olay, Pampers, Always i Tampax. / Procter & Gamble
Spółka Procter & Gamble podała, że kwartalne zyski i przychody przekroczyły oczekiwania analityków, pomimo spadku wolumenu sprzedaży szósty kwartał z rzędu. Procter & Gamble odnotowało zysk netto przypisany spółce w pierwszym kwartale fiskalnym w wysokości 4,52 miliarda dolarów, czyli 1,83 dolara na akcję, w porównaniu z 3,94 miliarda dolarów, czyli 1,57 dolara na akcję rok wcześniej.

Sprzedaż netto wzrosła o 6 proc. do 21,87 miliardów dolarów. Organiczne przychody firmy wzrosły w tym kwartale o 7 proc., do czego przyczyniły się wyższe ceny produktów Procter & Gamble. Ale wolumen firmy spadł o 1 proc. Metryka nie uwzględnia wpływu zmian walut i cen w celu odzwierciedlenia popytu. Od około dwóch lat firma Procter & Gamble podnosi ceny swoich produktów, takich jak detergent Tide i papier toaletowy Charmin.

Segment produktów do pielęgnacji niemowląt, kobiet i rodzin odnotował spadek wolumenu o 3 proc. W skład dywizji wchodzą takie marki jak Pampers i Bounty. Segment produktów pielęgnacyjnych Procter & Gamble, obejmujący produkty Venus i Gillette, odnotował 2 proc. spadek wolumenu. W dziale tkanin i artykułów gospodarstwa domowego wielkość sprzedaży firmy spadła o 1 proc., mimo że klienci kupowali więcej jej produktów czyszczących, w tym marek Swiffer i Cascade. Dział opieki zdrowotnej Procter & Gamble był jedynym segmentem, który odnotował wzrost wolumenu sprzedaży w tym kwartale. Firma stwierdziła, że widzi duży popyt na produkty związane z układem oddechowym, takie jak te produkowane przez firmę Vicks. Sprzedaż organicznych produktów do pielęgnacji włosów wzrosła jednocyfrowo w wyniku wyższych cen, asortymentu produktów premium i wzrostu wolumenu, głównie w Ameryce Północnej.

image

Wyniki z raportu Procter & Gamble.

Procter & Gamble

Firma poszerzyła również swoje perspektywy dotyczące przychodów w roku fiskalnym 2024, przewidując, że kursy wymiany walut mogą stanowić większą przeszkodę, niż wcześniej oczekiwano. Firma prognozuje obecnie wzrost przychodów o 2 proc. do 4 proc., zamiast wcześniej prognozowanych o 3 proc. do 4 proc. Procter & Gamble podtrzymała swoją całoroczną prognozę dotyczącą organicznego wzrostu przychodów, która pomija wpływ przejęć, zbyć i walut obcych, a także wzrostu zysku na akcję. Analitycy ostrzegają jednak przed warunkami gospodarczymi, które mogą osłabić wyniki, takimi jak rosnące koszty energii przed zimą, niższe stopy oszczędności gospodarstw domowych i kondycja chińskiego rynku.

Czytaj także: Ranking 100 Najbardziej Przepłaconych CEO: na 2. miejscu Fabrizio Freda z Estée Lauder

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.04.2024 14:57
Marka eko dermokosmetyków Purepura wystawiona na sprzedaż
Start-up kosmetyczny Purepura został wystawiony na sprzedażInstagram?purepura_official
Marka Purepura została wystawiona na sprzedaż. Start-up poszukuje nabywcy, który jest zainteresowany dermokosmetykami z czystym składem, opartym na bio ekstraktach roślinnych.

Twórczyni i prezes marki Purepura, Emilia Ksycka, poszukuje nabywcy brandu, który stworzyła. Jak nas informuje, covid oraz aktualna sytuacja gospodarcza, wykluczyła ją jako mikroprzedsiębiorcę z dalszego rozwoju brandu. Była zmuszona zawiesić Purepura i wystawić markę na sprzedaż.

Produkty Purepura (pure – czysty, czystość) właścicielka marki określa mianem eko dermokosmetyków. To produkty do kompleksowego oczyszczania twarzy. Zostały stworzone na bazie przebadanych bio ekstraktów roślinnych i uzyskały potwierdzenie skuteczności w badaniach aparaturowych.

Purepura to 3 serie do różnych rodzajów skór i każda z nich składa się z olejku do demakijażu, który jest kosmetykiem 2w1 – (demakijaż, pielęgnacja); mydła; toniku dwufazowego oraz peelingu enzymatycznego.

Koncept osiągnął pełne wdrożenie rynkowe. Firma opracowała branding marki, etykiety produktowe w j. polskim i angielskim, grafiki produktowe i lifestylowe. Przygotowany jest e-sklep i strategia wejścia na rynki arabskie. Marka prowadzi kanały w mediach społecznościowych na IG i FB.  

Zgodnie z danymi GUS liczba firm z produkcją kosmetyków w PKD w 2023 r. wynosiła 1306 i zwiększyła się o 76 w stosunku do 2022 r.  – to stan na październik 2023 r. Około 90 proc. wszystkich podmiotów to firmy mikro i małe. Konsolidacja branży nie postępuje szybko, ale ma miejsce. 

– Nie mamy sygnałów z rynku, że konsolidacje nasilą się w nadchodzących miesiącach. Zauważamy jednak, że coraz częściej jest to strategia na rozwój firmy. Wzbogacanie portfolio o nowe kategorie produktowe, ciekawe i innowacyjne start-upy lub przeciwnie – rozpoznawalne już marki z oddaną grupą konsumentów. Firmy robią te kroki, żeby urozmaicać swoją ofertę i dywersyfikować portfolio i źródła przychodów – mówiła dla wiadomoscikosmetyczne.pl Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. 

Czytaj także: Bielenda przejmuje Miya Cosmetics, a TDJ dołącza do akcjonariatu Grupy Bielenda

Czytaj także: Sławomir Miętka, Kanu Nature: Przejęcie Olivia Plum wprowadza nas w segment kosmetyków do pielęgnacji twarzy

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.04.2024 14:27
Rituals otwiera swój pierwszy w Polsce sklep w parku handlowym — tym razem w Mysiadle
Budujący się park handlowy San Park będzie pierwszym tego typu w okolicy Mysiadła.MM Koncept Agencja
Marka Rituals stała się nowym najemcą w powstającym San Parku Mysiadło. Projekt realizowany przez spółkę ED SAN III Sancak obejmuje około 55 000 mkw. GLA i rozwija się zgodnie z planem. W obiekcie, który zapewni miejsca w ponad 40 sklepach różnorodnych branż, klienci będą mogli robić zakupy w komfortowych warunkach.

Marka Rituals, dotychczas znana z lokalizacji w dużych miejskich centrach handlowych, rozszerza swoją działalność i otworzyła swój pierwszy sklep w parku handlowym w Polsce, wybierając na to miejsce San Park Mysiadło. W 2023 roku firma zwiększyła swoją obecność na polskim rynku, otwierając 20 nowych punktów sprzedaży w różnych miastach. Mysiadło, gdzie znajduje się San Park, to miejscowość podwarszawska, granicząca bezpośrednio z Piasecznem.

W samej aglomeracji warszawskiej posiadamy obecnie 10 sklepów. Zależy nam jednak na tym, by Rituals był znacznie bardziej dostępny nie tylko dla warszawiaków. Dzięki obecności w San Parku – największym obecnie realizowanym retail parku na Mazowszu, nasza marka będzie na wyciągnięcie ręki także dla mieszkańców pobliskiego Piaseczna, ale również okolicznych miejscowości, jak np.: Konstancin-Jeziorna, Nowa Wola, Józefosław czy Lesznowola

- powiedziała Agata Witkowska, Senior Real Estate Manager CEE Rituals.

Rituals prężnie działa w ramach ekspansji na polskim rynku. W ostatnich miesiącach marka otworzyła wystarczająco wiele nowych sklepów w Polsce, by liczba ich przekroczyła 40. 12 kwietnia bieżącego roku Rituals obchodzi również rocznicę pierwszego sklepu w centrum Wars Sawa Junior. W dniu rocznicy, klientki i klienci mogą spodziewać się licznych atrakcji, w tym personalizacji zakupów, prezentu w postaci podróżnej miniaturki perfum za zakupy za minimum 140 zł, możliwości zrobienia pamiątkowych zdjęć, testów produktów oraz poczęstunku.

Czytaj także: Rituals zaprasza na swoje warszawskie urodziny

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. kwiecień 2024 00:50