REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny
3 sekundy pudrowania nosa wystarczyły, by Rihanna zarobiła dla swoich marek ponad 8 milionów dolarów w potencjalnych zwrotach z inwestycji w swój występ.

3 sekundy pudrowania nosa wystarczyły, by Rihanna zarobiła dla swoich marek ponad 8 milionów dolarów w potencjalnych zwrotach z inwestycji w swój występ. (materiały rpomocyjne Fenty Beauty)

Popularność marki Fenty Beauty wzrosła, gdy Rihanna poprawiła makijaż podczas przerwy w występie podczas Super Bowl za pomocą pudru Invisimatte Instant Setting + Blotting Powder. Wyszukiwania hasła „is Fenty safe in pregnancy” natychmiast wzrosły o ponad 3 tysiące proc.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Przed długo wyczekiwanym występem Rihanny na Super Bowl i jej pierwszym występem muzycznym na żywo od siedmiu lat, krążyły plotki, czy piosenkarka ma zamiar ujawnić nowy singiel. Zamiast tego Rihanna zaprezentowała puder utrwalający Invisimatte Instant Setting + Blotting Powder swojej marki Fenty Beauty.

Według Launchmetrics występ pomógł zebrać 5,6 miliona dolarów w Media Impact Value (MIV) w ciągu pierwszych 12 godzin dla Fenty Beauty i 2,6 miliona dolarów w MIV w ciągu pierwszych 12 godzin dla Savage x Fenty. MIV to zastrzeżony wskaźnik Launchmetrics, który przypisuje wartość pieniężną strategiom marketingowym w prasie, Internecie i mediach społecznościowych w celu obliczenia zwrotu z inwestycji.
 


Po występie Rihanny analiza Launchmetrics wykazała, że w ciągu pierwszych 12 godzin występ wygenerował 88,3 miliona dolarów w MIV (dla podmiotów niezależnych od piosenkarki), co stanowi 27 procent całkowitego zasięgu Super Bowl w ciągu pierwszych 12 godzin. Przedstawiciel Rihanny potwierdził również, że piosenkarka jest w ciąży ze swoim drugim dzieckiem z raperem A$AP Rockym. Ogłoszenie ciąży Rihanny przyniosło MIV 14,7 miliona dolarów w ciągu pierwszych 12 godzin od ogłoszenia.

Liczba wyszukiwań Fenty Beauty wzrosła podobno aż o 883 proc. po tym, jak Rihanna wypromowała markę podczas swojego występu. Wartość marketingowa Rihanny pomogłaby zrekompensować fakt, że tak naprawdę nie zapłacono jej za występ na Super Bowl, jak jest to przyjęte ze względu na gigantyczne zasięgi eventu sportowego, jakim jest SuperBowl. Oprócz tego Rihanna zdobyła dodatkowe 1,5 miliona obserwujących na Instagramie, zwiększając całkowitą liczbę obserwujących do 142 milionów.

Czytaj także: Nowa kolekcja Fenty Beauty celebruje zawody Superbowl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony