REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

7 kwietnia 2020, 15:33Analiza a nie impulsywne działanie - warto zastanowić się jakie mamy opcje, aby nasza firma przetrwała czas epidemii

Analiza a nie impulsywne działanie - warto zastanowić się jakie mamy opcje, aby nasza firma przetrwała czas epidemii (fot. Adobe)

Z powodu epidemii koronawirusa wiele firm kosmetycznych doświadcza dużych spadków. Przewiduje się, że spowolnienie gospodarcze może objąć jeszcze więcej sektorów biznesu. Co mogą zrobić franczyzobiorcy radzi portal franczyzainfo.pl.

REKLAMA

Zdaniem analityków ogromna liczba franczyzobiorców na świecie odczuje spowolnienie gospodarcze, mimo że kryzys nie dotknie wszystkich z nich. Gwałtowny spadek a teraz brak zysków odnotują franczyzowe salony kosmetyczne, czy fryzjerskie. Jedynym sektorem, który jak się wydaje, nie odczuwa kryzysu a wręcz „zbiera żniwo” jest handel artykułami spożywczymi. 

Co możemy zrobić, gdy zaczynamy się obawiać, że naszą franczyzę dotknie kryzys gospodarczy? Oto zasady, których przedsiębiorcy powinni się trzymać, kiedy ich firma odnotowuje zdecydowany spadek:

1. Dokonaj weryfikacji rezerw i oszczędności

Jeśli nawet ten problem Cię nie dotyczy to powinieneś pamiętać, że zawsze należy posiadać rezerwy finansowe, które uratują budżet Twojej firmy w razie takiej potrzeby. Możesz także wykorzystać środki, które przewidziałeś na działania, które będą planowane później.

2. Skonsultuj się ze swoim księgowym

Warto przed ostatecznymi działaniami skontaktować się z księgowym, który udzieli Ci fachowej rady. Niektóre sieci oferują porady doradców finansowych – jeśli masz taką możliwość, to skorzystaj.

3. Zweryfikuj swoją umowę franczyzową

Może w Twojej umowie jest jakiś zapis, który wskazuje na sytuacje losowe, w których będziesz mógł odroczyć opłaty miesięczne, czy marketingowe dla Twojego franczyzobiorcy.

4. Porozmawiaj ze swoim franczyzodawcą

Skontaktuj się ze swoim franczyzodawcą – problem zapewne dotyka całej sieci. Być może Twój franczyzodawca będzie chciał Ci przedstawić zalecenia, które będą stosowane w sieci.

5. Skontaktuj się z innymi franczyzobiorcami

W momencie spadku zysku warto skontaktować się z pozostałymi franczyzobiorcami i porozmawiać o sytuacji, która was dotyka. Burza mózgów często może przynieść niespodziewane rozwiązania.

W sytuacji epidemii, wiele firm zastanawia się nie tylko nad dalszym funkcjonowaniem firmy, ale też pracowników - warto też zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Może się okazać, że za kilka tygodni sytuacja się unormuje a straty finansowe nie będą aż tak wielkie. Analityczne podeście do tematu w biznesie jest o wiele lepsze, niż impulsywne działanie - sugeruje portal franczyzainfo.pl.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony