REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

PRAWO

 

9 września 2022, 16:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zakaz reklamy aptek obowiązujący w Polsce jest bardzo restrykcyjny

Zakaz reklamy aptek obowiązujący w Polsce jest bardzo restrykcyjny (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Po ponad trzech latach od wpłynięcia wniosku, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny, ukarał kwotą 50 tys. zł spółkę DOZ.pl za kampanie reklamową prowadzoną w popularnych stacjach telewizyjnych. Kampania miała reklamować apteki, co jest zakazane według polskiego prawa.

REKLAMALaura Conti_baner w artykule

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny nałożył na spółkę DOZ.pl karę w wysokości 50 tys. zł za naruszenie zakazu reklamy aptek – podał portal mgr.farm. Stało się to po ponad 3 latach od momentu, gdy do organu wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. Postępowanie zostało wszczęte 8 marca 2018 r.

Postępowanie dotyczyło spotów reklamowych emitowanych w kilkudziesięciu znanych stacjach telewizyjnych. Bezpośrednio dotyczyły one produktów marki DOZ oraz strony DOZ.pl, która nie jest apteką. Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny orzekł jednak, że spółka w sposób pośredni reklamowała również działalność aptek ogólnodostępnych należących do sieci DOZ. Zostało to uznane za prowadzenie niedozwolonej reklamy aptek.

W uzasadnieniu czytamy, że „analizując materiał dowodowy organ uznał, iż nie chodziło o reklamę wyłącznie produktów wymienionych w spotach TV, lecz także o reklamę działalności aptek funkcjonujących w ramach sieci poprzez wywołanie skojarzenia wśród odbiorców, że właśnie w tych aptekach można kupić reklamowane produkty w aspekcie ich atrakcyjności cenowej".

Czytaj także: Apteka zapłaci karę za brak cen na kosmetykach

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony