HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

E-COMMERCE

 

16 grudnia 2021, 14:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
E-commerce to rosnący kanał sprzedaży dla kosmetyków

E-commerce to rosnący kanał sprzedaży dla kosmetyków (fot. Shutterstock)

Funkcja wyszukiwania obrazem bardzo pomoże nie tylko kupujący, ale również sprzedawcom. Na platformie swoje sklepy mają między innymi takie marki jak: Orientana, skin79, Tołpa, Biały Jeleń, Only Bio, Eveline Cosmetics, Yves Rocher czy Loreal. Użytkownik może zrobić i wysłać zdjęcie np. wybranego kosmetyku, po czym narzędzie Allegro na podstawie algorytmów uczenia maszynowego wyszuka artykuły dostępne na stronie i wyświetli najbardziej pasujące oferty. 

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Użytkownik nie musi nawet iść do sklepu i samodzielnie robić zdjęcia produktu. Wyszukiwarka wizualna rozpoznaje zdjęcia przedmiotów np. w czasopismach czy na zrzutach ekranu na telefonie. 

Obecnie funkcja obsługuje ponad 100 mln ofert w różnych kategoriach takich jak, zdrowie i uroda. Nowa funkcja jest wbudowana w aplikację Allegro (dostępną dla urządzeń z systemem Android lub iOS). 

Wyszukiwarka wizualna wymagała zupełnie nowej architektury wyszukiwania i technologii uczenia maszynowego. Pod prostotą użytkowania kryje się wyrafinowany system. Spodziewamy się, że nasze narzędzie będzie w stanie zaoferować kupującym bogaty wybór podobnych produktów – komentuje Wojciech Bogdan, chief data officer w Allegro. 

Przeczytaj również: E-handel. Polska branża kosmetyczna ma silną pozycję, ale nie wykorzystuje potencjału

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony