REKLAMAFBK Online_Baner główny (28.10 - 19.11.2020)
 W pierwszym roku koszt programu motywacyjnego Allegro to ok. 40 mln zł

W pierwszym roku koszt programu motywacyjnego Allegro to ok. 40 mln zł (fot. mat.prasowe)

Jak informuje PAP Biznes, Allegro planuje od 2021 roku wprowadzić program motywacyjny dla pracowników oparty na akcjach o wartości około 110 mln zł rocznie. W 2021 roku koszty księgowe tego programu mają wynieść 40 mln zł, a w średnim terminie wzrosną do 110 mln zł. Program oparty na akcjach jest elementem nowego programu motywacyjnego Allegro Incentive Plan (AIP).

REKLAMA

Spółka poinformowała też, że wszyscy pracownicy grupy, którzy będą zatrudnieni w dniu wejścia spółki na giełdę i którzy nie posiadają akcji objętych w ramach historycznych uzgodnień inwestycyjnych, otrzymają jednorazową premię w formie akcji o wartości 10.000 zł na pracownika, do której uprawnienia nabędą po 360 dniach od daty wejścia na giełdę.

"W prospekcie zapowiedzieliśmy wprowadzenie nowego programu motywacyjnego – Allegro Incentive Plan (AIP). Jego pierwszy element – o czym już informowaliśmy wcześniej – zakłada, że pracownikom, którzy w dniu wejścia Allegro na giełdę będą zatrudnieni w spółce z Grupy na umowę o pracę, zostaną przyznane nieodpłatne akcje o wartości 10.000 zł. Drugim elementem AIP jest plan wykorzystania akcji w celu motywowania i nagradzania obecnych i przyszłych pracowników na stanowiskach o kluczowym znaczeniu zarządczym, produktowym lub eksperckim. Status spółki publicznej umożliwi nam wykorzystanie akcji do budowania długoterminowego zaangażowania pracowników w rozwój spółki. Program ten planujemy uruchomić w przyszłym roku" - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe Allegro, na pytanie o zapowiedziany w prospekcie program motywacyjny.

Łączna wysokość wydatków Allegro związanych z ofertą wynosić będzie nie więcej niż ok. 125 mln zł, w tym będą zawarte prowizje lub wynagrodzenie banków, szacunkowe koszty doradców oraz inne opłaty dodatkowe, a także wydatki niegotówkowe w kwocie 25,5 mln zł (związane z przydziałem akcji pracownikom grupy).

Allegro zatrudnia obecnie ponad 2400 osób. Grupa prowadzi największą platformę handlową w Polsce - Allegro. pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl. Platforma e-commerce obejmuje około 12,3 mln aktywnych kupujących, a na Allegro.pl zawierane jest średnio 32 mln transakcji miesięcznie.

Allegro, które rozpoczęło ofertę publiczną, oczekuje debiutu na GPW około 12 października.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony