REKLAMAPrzewodnik Antybakteryjny_banner główny_maj 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

29 marca 2020, 15:47wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Siedziba Amazona w amerykańskim Seattle

Siedziba Amazona w amerykańskim Seattle (fot. Wikipedia)

Amazon ogłosił, że dodał do swojego asystenta głosowego funkcje, które mogą pomóc użytkownikom w określeniu poziomu ryzyka związanego z zarażeniem koronawirusem. Jak to działa pisze portal fastcompany.pl.

REKLAMAEurus_belkawartykulach_maj2020

Obecnie wszyscy użytkownicy asystenta Alexa w Stanach Zjednoczonych mogą zadawać np. pytania: „Alexa, co mam zrobić, jeśli sądzę, że mam koronawirusa?” Po rozpoczęciu konwersacji Alexa zapyta użytkownika o objawy, historię podróży i ewentualne narażenie na kontakt z osobą zarażoną chorobą. W zależności od odpowiedzi użytkownika Alexa zaoferuje wskazówki dla użytkownika.

To nie jedyna nowość w przypadku Alexy Amazona, która ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Użytkownik może poprosić urządzenie o zaśpiewanie 20-sekundowej piosenki tak, aby łatwo odmierzyć właściwy czas mycia rąk, który umożliwia zniszczenie śladów wirusa.

Podobne rozwiązania do swojego asystenta głosowego Siri wprowadził również Apple. Asystent, po zadaniu pytań i ustaleniu stanu zdrowia, może zadzwonić pod amerykański numer alarmowy 911. Rozwiązanie działa w oparciu o wskazówki Centers for Disease Control and Prevention (ang. Centra Kontroli i Prewencji Chorób).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony