REKLAMABio-Tech Banner Główny - 23 listopada - 6 grudnia

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

E-COMMERCE

 

30 października 2020, 13:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Siedziba Amazona w Seattle w USA

Siedziba Amazona w Seattle w USA (fot. FB Amazon)

Amazon odnotował kolejny znakomity kwartał, w którym sprzedaż netto wzrosła o 37% w trzecim kwartale do 96,1 mld dolarów, znacznie przewyższając oczekiwania.

REKLAMAPharmena Belka w artykułach

Pomimo wydatków związanych z COVID w trzecim kwartale, które wyniosły 2 mld dolarów, detalista odnotował przychody operacyjne w wysokości 6,2 mld dol., znacznie powyżej prognoz. Sprzedaż w sklepach internetowych nadal imponuje, po 49% wzroście odnotowanym w drugim kwartale, przy 37% w ostatnim kwartale.

W czwartym kwartale Amazon przedstawił prognozę wzrostu sprzedaży netto o 28% do 38% i dochodu z działalności operacyjnej na poziomie 1,0 do 4,5 miliarda dol. Czwarty kwartał będzie zawierał wyniki niedawno zorganizowanego Prime Day - nowego nabytku w tym kwartale - a także kluczowego sezonu świątecznego, na który Amazon nadal agresywnie zatrudnia i rozwija możliwości centrum logistycznego, aby nadążyć za popytem e-commerce wywołanym przez COVID. Kierownictwo e-giganta utrzymuje, że nie martwi się o pojemność, ale możliwe są opóźnienia w dostawie związane z zakupami świątecznymi.

Kwartalne wyniki Amazona wskazują markom trwałą zmianę wzorców popytu kupujących w kierunku handlu elektronicznego, wykraczającą poza początkowy szok związany z COVID-19 w pierwszym i drugim kwartale. Zasoby na reklamę na Amazonie i starania o utrzymanie zapasów w obliczu popytu będą się tylko zwiększać. Jest to symboliczne nie tylko dla Amazona, bo zrównoważona strategia obejmująca zwycięskie platformy omnichannel będzie wymagana, aby utrzymać lub zdobyć udział w szybko rozwijającym się środowisku cyfrowym.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony