REKLAMABeGlossy - banner główny - 16.07 - 16.08

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

HANDEL

TRENDY

 

11 czerwca 2021, 15:16wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amazon coraz większą wagę przykłada do produktów z kategorii gospodarstwa domowego

Amazon coraz większą wagę przykłada do produktów z kategorii gospodarstwa domowego (fot.amazon.pl)

Amazon coraz większą wagę przykłada do produktów z kategorii gospodarstwa domowego, które były wcześniej zarezerwowane dla supermarketów czy drogerii, ponieważ to one najbardziej budują lojalność klientów i skłaniają do powtórnych zakupów – podaje w swoim raporcie firma Eubrand Partners zajmująca się obsługą polskich firm na tej platformie e-commerce.

Przykładem jest kategoria worków na śmieci, która na Amazon rośnie dynamicznie rok do roku. Wartość jej sprzedaży na Amazonie w 2021 roku jest szacowana odpowiednio na 23,5 mln euro (107,45 mln zł) na rynku brytyjskim i 10,3 mln euro (47,09 mln zł) na rynku niemieckim.

Polscy producenci mogą rywalizować ze światowymi markami oferując m.in. worki ekologiczne, antybakteryjne czy zapachowe, zgodnie z aktualnymi trendami zakupowymi wśród brytyjskich i niemieckich konsumentów – uważają autorzy raportu.

Dwa trendy coraz mocniej kształtują strategię polskich producentów: gwałtowny rozwój polskiego e-eksportu oraz przyrastająca w dwucyfrowym tempie wartość sprzedaży na europejskim Amazonie. To ogromny potencjał dla przedsiębiorców myślących o ekspansji zagranicznej –  mówi Urszula Nowicka, partner w Eubrand.

Zaznacza, że dla kupującego z Wielkiej Brytanii czy Niemiec, czyli konsumenta z zasobniejszym portfelem, cena jest ważna, ale nie najważniejsza: –  Po analizie haseł wyszukiwanych przez kupujących na Amazon możemy wywnioskować, że dla klientów istotne są funkcje użytkowe, a także deklaracje producenta dotyczące jakości, do których zaliczają się solidne wykonanie i wytrzymałość worków na śmieci. Wśród wyszukiwanych fraz bardzo istotny i zdecydowanie widoczny jest się trend eko, szczególnie na rynku niemieckim. Dodatkowo, coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na worki aromatyzowane czy posiadające specjalne uchwyty –  dodaje Urszula Nowicka.

Jakub Milewski, partner w Eubrand, podkreśla, że jeśli polska firma myśli o eksporcie w kanale e-commerce, musi się do tego dobrze przygotować. – Najważniejsze jest wcześniejsze zebranie kluczowych danych, analiza kategorii, marek konkurencyjnych i prześledzenie sezonowości. Niezbędne jest, aby przyjrzeć się konkurentom i ich portfolio produktowemu, prześledzić panujące trendy i dopasować asortyment do potencjalnych klientów. Kluczowe jest, aby od początku budować wizerunek marki. To główne elementy, które dają szansę polskim producentom, w tym mniejszym firmom, skutecznego konkurowania o miejsce w koszyku zakupowym europejskiego konsumenta – stwierdza.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony