REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

24 kwietnia 2019, 10:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amazon zetknął się z konkurencją chińskich potentatów e-commerce

Amazon zetknął się z konkurencją chińskich potentatów e-commerce (fot. FB Amazon.com)

Amazon ogłosił, że rezygnuje z handlu elektronicznego w Chinach od 18 lipca. Gigant detaliczny zetknął się z konkurencją ze strony chińskich witryn e-commerce Alibaba i JD.com.

REKLAMA

Amerykański potentat e-commerce zapowiedział swoim sprzedawcom, że amazon.cn nie będzie już otwarty na sprzedawców zewnętrznych i skoncentruje się na sprzedaży transgranicznej chińskim konsumentom, prezkazała CNBC.

Według New York Timesa klienci amazon.cn będą mogli kupować tylko niektóre produkty importowane przez amerykańskie, brytyjskie, niemieckie i japońskie firmy Amazon. W ostatnich latach detalista zmagał się z silną konkurencją ze strony lokalnych witryn e-commerce Alibaba i JD.com.

W ciągu ostatnich kilku lat rozwijaliśmy naszą internetową działalność detaliczną w Chinach, aby coraz bardziej podkreślać sprzedaż transgraniczną, a w zamian zaobserwowaliśmy bardzo silną reakcję ze strony chińskich klientów. Ich zapotrzebowanie na wysokiej jakości, autentyczne towary z całego świata stale rośnie, a biorąc pod uwagę naszą globalną obecność, Amazon jest dobrze przygotowany do ich obsługi” – przekazał amerykański gigant w oświadczeniu.

Amazon po raz pierwszy wszedł na rynek chiński w 2004 roku przejmując sklep internetowy Joyo i przemianowując go na Amazon China w 2011 roku. W 2018 roku sprzedawca odnotował w tym kraju zysk w wysokości 11,2 mld dolarów.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony