wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amorepacific ma w portfolio 30 marek kosmetycznych, pielęgnacyjnych i zdrowotnych, w tym Sulwhasoo, Laneige, Mamonde, Etude i innisfree

Amorepacific ma w portfolio 30 marek kosmetycznych, pielęgnacyjnych i zdrowotnych, w tym Sulwhasoo, Laneige, Mamonde, Etude i innisfree (fot. FB Amorepacific)

Amorepacific ogłosił spadek zysku netto w drugim kwartale o 88,2 proc. r/r, ponieważ zarówno krajowa, jak i światowa sprzedaż kosmetyków mocno ucierpiała przez COVID-19.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Amorepacific Group to południowokoreański koncern kosmetyczny, który posiada ponad 30 marek kosmetycznych, pielęgnacyjnych i zdrowotnych, w tym Sulwhasoo, Laneige, Mamonde, Etude i innisfree. Założone w 1945 roku przedsiębiorstwo jest 12. największą na świecie firmą kosmetyczną. 

Sprzedaż Amorepacific wahała się w okresie kwiecień-czerwiec, a dochód netto wyniósł 6,7 mld wonów (5,6 mln dol.) w porównaniu do 57,1 mld wonów w tym samym okresie w 2019 r. Chociaż zysk operacyjny spadł o 59,9 proc. do 35,2 miliardów wonów, był on nieznacznie lepszy niż prognozy rynkowe na poziomie 30,2 miliarda wonów - wynika z danych Yonhap Infomax.

Ogólnie sprzedaż spadła o 24,2 proc. do 1,06 biliona wonów, podczas gdy sprzedaż krajowa spadła o 26,4 proc. rdr do 656,7 miliarda wonów. Jednak aktywność firmy w internecie była bardziej pozytywna - sprzedaż krajowa za pośrednictwem tego kanału wzrosła o 60 proc., podczas gdy luksusowe marki w Chinach, takie jak Sulwhasoo, wzrosły o 70 proc. w sieci.

Amorepacific  jest kolejną firmą, która ucierpiała z powodu druzgocących skutków finansowych globalnej pandemii. Koronawirus wpłynął na sprzedaż kosmetyków w sklepach wolnocłowych - kluczowym kanale sprzedaży koncernu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony