REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

8 września 2022, 15:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Anna Bieluń, współwłaścicielka firmy Bielun&Bielun oraz współtwórczyni marki Ministerstwo Dobrego Mydła podczas debaty zorganizowanej z okazji 20-lecia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

Anna Bieluń, współwłaścicielka firmy Bielun&Bielun oraz współtwórczyni marki Ministerstwo Dobrego Mydła podczas debaty zorganizowanej z okazji 20-lecia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego (fot. Peter Sadowski)

Potrzeby konsumentów i producentów muszą ustąpić przed potrzebami planety. Jest to związane z kosztami, które branża, mam nadzieję, jest gotowa ponieść – mówiła Anna Bieluń, współwłaścicielka firmy Bielun&Bielun oraz współtwórczyni marki Ministerstwo Dobrego Mydła, podczas debaty zorganizowanej z okazji 20-lecia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

REKLAMATestowane przez WK_Sielanka

Małe, rodzinne marki, którym trudno ukryć się za korporacją, muszą być gotowe nie tylko na pytania o to jak wytwarzany jest produkt.

– Konsumenci, zanim podejmą decyzję na temat zakupu, chcą też wiedzieć, jakim człowiekiem jest właściciel firmy. Pytają nas o sposoby wychowania dzieci, o lektury i preferencje polityczne. Jednak wojna w Ukrainie pokazała, że nie tylko mali gracze stają w obliczu konieczności zajęcia pewnych pozycji także w pozakosmetycznych aspektach – mówiła Anna Bieluń, współwłaścicielka firmy Bielun&Bielun oraz współtwórczyni marki Ministerstwo Dobrego Mydła podczas debaty zorganizowanej z okazji 20-lecia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Przyznała konsumentom prawo do weryfikowania firm i poszukiwania wszelkich niespójności między ideami, o których mówią a ich realizacją. Tym bardziej, że wielu z nich jest gotowych płacić więcej za zrównoważony produkt.

Czytaj też: Małgorzata Cieloch, UOKiK: Opinia konsumentów ma większą wagę niż urzędowe kary 

Zwróciła jednak uwagę, że branża musi być gotowa na koszty, które trzeba ponieść na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– Nasze potrzeby to zysk i rozwój. Ale teraz muszą one ustąpić przed potrzebami planety. Nawet jeśli mamy najbardziej fantastyczny produkt, bezpieczny i dobry jakościowo, to musi on być równocześnie zrównoważony. Także klienta trzeba uświadomić, że już nie kupi wszystkiego czego zapragnie. Musimy tej mniej świadomej części konsumentów pokazać, jakie znaczenie ma wycofanie się z pewnych potrzeb. Będą to dla branży koszty, które mam nadzieję jest ona gotowa ponieść – podsumowała swoje wystąpienie Anna Bieluń.

Czytaj też: Agnieszka Plencler, Forum Konsumentów: Branża kosmetyczna musi edukować konsumentów [20-lecie Kosmetycznych]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony