REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

HANDEL

 

27 lutego 2019, 12:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dr Zdrowie składa się z 36 aptek w 19 polskich miastach

Dr Zdrowie składa się z 36 aptek w 19 polskich miastach (fot. Adobe)

Dr Zdrowie, polska prywatna sieć aptek, obecnie pracuje zarówno nad franczyzami, jak i przejęciami postrzeganymi jako opcje rozwoju, podaje "Puls Biznesu" cytując szefa firmy, Radosława Wesołowskiego.

REKLAMA

Zarówno w przypadku przejęć, jak i franczyz, Dr Zdrowie jest zainteresowane aptekami zlokalizowanymi w centrach handlowych, ponieważ firma ma największe doświadczenie w tej dziedzinie, zaznaczył  Radosław Wesołowski.

Dr Zdrowie składa się z 36 aptek zlokalizowanych w centrach handlowych w 19 polskich miastach. W roku 2017 Dr Zdrowie odnotowało 90,4 mln zł przychodów (23,5 mln dolarów) i EBIT 1,2 mln zł, zgodnie z danymi złożonymi przez spółkę do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Portfolio Dr Zdrowie tworzy prawie 20 tys. pozycji, z czego coraz istotniejsza staje się marka własna Na Zdrowie, wprowadzona przez spółkę w październiku 2016 roku.

– Obecnie w portfolio marki mamy 30 produktów, które zostały bardzo dobrze odebrane przez pacjentów. W 2018 roku zwiększyliśmy sprzedaż (w cenach netto) o 151 proc. Nasze największe kategorie to probiotyki, magnez, wapno, witamina C, witamina D. Mamy także kilka produktów z kategorii pielęgnacja, np. krem do rąk, pomadka, chusteczki odświeżające – wymieniał Radosław Wesołowski w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony