REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

13 marca 2020, 14:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Takie rozwiązania pozwalają na zachowanie stałego dostępu pacjentów do leków przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla personelu aptek

Takie rozwiązania pozwalają na zachowanie stałego dostępu pacjentów do leków przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla personelu aptek (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Naczelna Izba Aptekarska rekomenduje aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej. Apteki - każda na swój sposób - dostosowują się do rekomendacji samorządu.   

REKLAMA

W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19. (O szczegółowych rekomendacjach NIA dla aptek wiadomoscikosmetyczne.pl pisały już wczoraj: NIA zaleca aptekom strefę buforową, transakcje bezgotówkowe i usunięcie koszy wyprzedażowych   )

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek - napisała Naczelna Izba Aptekarska w komunikacie.

Apteki już organizują obsługę na nowo, np. prosząc, by klienci wchodzili pojedynczo lub po 2-3 osoby, nie spacerowali po aptece i zachowywali większą niż zwykle odległość między sobą, wyznaczając taśmą odległość od okienka, a nawet oddzielając się od klientów folią.

Apteka Ziko w Piastowie (fot. Michał Szewczyk)

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony