REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

 

14 maja 2021, 12:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Katalog kosmetyczny marki Avon

Katalog kosmetyczny marki Avon (fot. Avon)

Wśród brandów i sklepów drogeryjnych (w tym kosmetycznych) oraz aptek najczęściej odwiedzane były gazetki i katalogi Avonu - wynika z programu AdRetail Inspirio (AdRI). Laureat miał o 20 proc. lepszy wynik od firmy z drugiego miejsca i o ponad 160 proc. – od sieci zajmującej trzecią pozycję. W tej kategorii wzięto pod uwagę aż 29 wydawców.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W kolejnej, czwartej już edycji programu AdRetail Inspirio (AdRI) ) sprawdzono ponad 1,2 mld zdarzeń odnotowanych w całym ub.r. w największych na rynku serwisach i aplikacjach agregujących promocje. Były to m.in. wszystkie odsłony, wejścia oraz kliknięcia w treści i produkty.

Spośród blisko 180 brandów i wydawców gazetek oraz katalogów wyłoniono najpopularniejsze marki. W segmencie drogeryjnym i kosmetycznym zwycięzcą okazał się Avon.

Tak wysoka popularność tego brandu wynika z tego, że konsumenci praktycznie od wielu lat dobrze go znają, szanują i doceniają za kreatywność. To z kolei przekłada się na liczbę aktywności, która jest integralnie związania z marką – tłumaczy Karol Kamiński, przewodniczący Kapituły AdRI.

Kapituła AdRetail Inspirio przeanalizowała ruch w największej grupie serwisów i aplikacji agregujących promocje (Promoceny.pl, Promocyjni.pl, Okazjum.pl i Ding.pl), który miał miejsce w całym 2020 roku. Łącznie sprawdzono ponad 1,2 mld wszelkiego rodzaju aktywności użytkowników. Analizowano m.in. wszelkie odsłony, wejścia i kliknięcia w treści oraz same produkty. 

Jak informuje Karol Kamiński: W tym roku poddaliśmy szczegółowej analizie aż 179 brandów oraz wydawców gazetek i katalogów z promocjami. W konsekwencji przyznaliśmy nagrody za najczęściej wyświetlane oferty w 10 kategoriach, tj. art. dziecięce, cash&carry, convenience, DIY, drogerie i apteki, dyskonty, hipermarkety, kultura i rozrywka, RTV i ADG oraz supermarkety. Ponadto podjęliśmy decyzję o wręczeniu dwóch specjalnych wyróżnień.

Program branżowy AdRetail Inspirio (AdRI) jest obecny na rynku od 2017 roku. W dotychczasowych edycjach przyznano ponad 200 nagród i wyróżnień dla sieci handlowych, marek i wydawców gazetek promocyjnych. W ciągu 4 lat AdRI wydał też blisko 20 specjalnych raportów branżowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~thomek 1 ponad rok temu

  Gratulacje!

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony