REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKETING

 

2 lutego 2023, 15:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kampania Embrace Your Power ma na celu podkreślenie różnorodności w szeregach klientek i przedstawicielek marki.

Kampania Embrace Your Power ma na celu podkreślenie różnorodności w szeregach klientek i przedstawicielek marki. (materiały prasowe Avon)

Avon Worldwide ujawnił swoją nową kampanię „Embrace Your Power” oraz usprawnione portfolio produktów w ramach nowej globalnej rebrandingu i tożsamości rynkowej. We współpracy z Wunderman Thompson UK, londyńską firmą konsultingową ds. kreacji, 135-letnia marka Avon została odświeżona dzięki nowemu podejściu wizualnemu i kreatywnemu oraz zintegrowanej kampanii, która celebruje kobiety stojące za Avon.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Avon zaprezentował największą inwestycję firmy w jej wizerunek w ciągu ostatnich dziesięciu lat – globalny rebranding we wszystkich aspektach działalności. Nowe pozycjonowanie kosmetycznego giganta – pod auspicjami kampanii „Embrace Your Power” – obejmuje zaktualizowaną platformę, nową identyfikację wizualną i ulepszoną ofertę produktową. Celem jest zapewnienie bardziej angażującego doświadczenia konsumentom i konsumentkom za pośrednictwem niezależnych przedstawicielek, osobiście i online, a także zwiększenie widoczności marki wśród wszystkich grup demograficznych. Dotyczy to zarówno lojalnych klientów, jak i tych niezapoznanych z marką.

Rebranding jest między innymi próbą ożywienia obecności firmy w Wielkiej Brytanii, gdzie splendor firmy wyblakł i nieco odszedł w zapomnienie, oraz zwiększenia jej obecności na rynkach rozwijających się, takich jak Polska i Rumunia. Świetny sojusz z niesamowitym zespołem Wunderman Thompson, dzielenie wspólnych wartości służy znaczącemu celowi, jakim jest wzmocnienie pozycji kobiet – napisała w internetowym oświadczeniu CEO Avon, Angela Cretu. Tożsamość wizualna marki, ton głosu i styl fotografii – wszystkie te rzeczy zostały odświeżone – dołącza do tego Kristof Neirynck, Global Chief Marketing Officer w Avon.

Przebudowa wizerunku dotychczasowej marki obejmuje trzyetapowe podejście, które będzie odbywać się krok po kroku w ciągu tego roku. Pierwsza część to odświeżona identyfikacja wizualna na platformie i we wszystkich kanałach marketingowych, która została wprowadzona 30 stycznia i prezentuje inspirujące kobiety. Neirynck wyjaśnia: Przekształcamy się z firmy opartej głównie na katalogach papierowych w znacznie bardziej cyfrową, wielokanałową firmę. W pierwszej opublikowanej części kampanii występuje londyńska muzyczka Hamzaa, która beatboxuje w reklamie, opowiadając historię o tym, jak odnalazła swoją wewnętrzną moc, prezentując nową pomadkę Hydramatic Matte Lipstick firmy Avon.

Czytaj także: Avon podsumowuje swoje akcje pomocowe dla Ukrainy

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony