REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRAWO

E-COMMERCE

 

28 maja 2020, 14:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Testy przeprowadzone przez The Scientific Analytical Institute w Greensboro w Północnej Karolinie wykazały, że w dwóch paletach cieni do powiek sprzedawanych zarówno przez eBay, jak i Amazona znajdował się talk zanieczyszczony azbestem.

REKLAMA
 Gorgeous Me Eye Shadow marki Beauty Glazed to jedna z palet cieni zanieczyszczonych azbestem

Gorgeous Me Eye Shadow marki Beauty Glazed to jedna z palet cieni zanieczyszczonych azbestem (fot. beautyglazedcosmetics.com)

W instytucie znaleziono włókna azbestowe w 40 proc. odcieni w palecie cieni do powiek Jmkcoz 120 kolorów, a także ślady azbestu w 20 proc. odcieni przetestowanych w palecie cieni do powiek Gorgeous Me Eye Shadow marki Beauty Glazed.

Environmental Working Group (EWG) w Waszyngtonie zleciła przeprowadzenie testów w ramach szerszej oceny bezpieczeństwa produktów dla dzieci i opublikowała wyniki do wiadomości opinii publicznej.

Tasha Stoiber, starszy naukowiec z EWG, powiedziała: „Wzywamy każdego, kto kupił którykolwiek z tych produktów dla siebie, rodziny lub przyjaciół do podjęcia niezbędnych kroków w celu zapewnienia, że ​​nie będą już używane. Wzywamy te firmy i sprzedawców internetowych do natychmiastowego wycofania obu tych produktów ze swoich platform”.

To przykład rosnącej liczby kosmetyków na bazie talku zanieczyszczonych azbestem - po spożyciu tej substancji rakotwórczej pojawiają się długotrwałe problemy zdrowotne, takie jak złośliwy międzybłoniak, rak płuc i rak jajnika.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony